Yenimahalle’de 160 Bin Vatandaş İftar Yaptı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Yenimahalle Belediyesi binlerce kişiyi iftar sofralarında buluşturarak Yenimahallelilere Ramazan’ın coşkusunu yaşattı.
Yenimahalle’de Bereketli Sofralar Kuruldu

20 ayrı mahallede iftar düzenleyen, 2 sabit iftar çadırında her gün vatandaşa hizmet veren Yenimahalle Belediyesi, gezici iftar aracıyla da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı. Yine belediye salonlarını da Ramazan boyunca STK’lara açan belediye, on binlerce kişiyi hemşeri iftarlarında bir araya getirdi. Bu RamazanYenimahalle’de yaklaşık 160 bin kişi iftar yaparken Geleneksel Ramazan eğlenceleri de Ramazan akşamına renk kattı.

Mahalleliler aynı sofrayı paylaştı

Yenimahalle’de geleneksel hale gelen mahalle iftarları bu yıl Şentepe’den start alıp, Yahyalar Mahallesi’nde son buldu. 20 ayrı mahalleye iftar sofrası kuran belediye, zengini-fakiri aynı sofranın etrafında buluşturdu. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da  Ramazan ayı boyunca her akşam ayrı bir mahallede vatandaşlarla iftar yaptı. Mahalle iftarlarında toplam 40 bin 300 kişi oruç açtı.

Okunan ilahiler ve Kur’an tilavetleri Ramazan akşamlarına anlam katarken, geleneksel Ramazan eğlenceleri, özellikle çocukların büyük ilgisini çekti.

Konforlu Ramazan çadırları

Şentepe ve Demetevler’de de sabit iftar çadırları kuran belediye, çadırlarda yaz sıcaklarında oruç tutan vatandaşların rahatı için klima ve iftar saatlerini takip etmeleri için LCD ekran televizyon bulundurdu.

Her ayrıntının düşünüldüğü iftar çadırlarında, Ramazan boyunca 70 bin kişi iftar yaptı.

Evlere sıcak yemek servisi

İftar çadırlarına ve mahalle iftarlarına katılamayan hasta ve yaşlı vatandaşları da unutmayan Yenimahalle Belediyesi, gezici iftar yemeği aracı ile steril ortamlarda hazırlanmış birbirinden leziz yemekleri, vatandaşın kapısına ulaştırdı. Bu Ramazan gezici iftar aracı, 23 bin 200 kişiye hizmet verdi.

“Bereketli bir Ramazan geçirdik”

Yenimahalle’de bereketli bir Ramazan yaşadıklarını kaydeden Başkan Yaşar, “Güzelliklerle hatırlayacağımız, bereketli bir Ramazan ayını daha ardımızda bıraktık. Bu mübarek ay boyunca vatandaşlarımızı en iyi şekilde ağırlamak için tüm birimlerimizle büyük bir uğraş verdik” dedi.

Gelecek Ramazan’a da kardeşlik, birlik, beraberlik içerisinde kavuşmayı dileyen Yaşar, tüm vatandaşların Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Share