Yenimahalle Zabıtasının 2021 Karnesi

Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 2021 yılında ilçe genelinde gerçekleştirdiği denetimler ve pandemi sürecinde esnafa yönelik gerçekleştirdiği destek projeleriyle adından söz ettirdi.
Yenimahalle Zabıtasının 2021 Karnesi

Covid-19 salgını nedeniyle yıl boyunca çalışmalarına hız vererek vatandaşlardan gelen şikayetlere anında müdahale eden zabıta ekipleri, gıda sektöründe hizmet veren lokanta, pastane, fırın ve imalathaneleri denetleyerek, işletme sahipleri ve çalışanlara hijyen, sosyal mesafe, maske konusunda uyarılarda bulundu.

2021’de 10 bin 110 esnaf denetlendi

Yenimahalle Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sakinlerinin yaptığı 13 bin 213 şikayet başvurusunu incelemeye alarak gerekli denetimleri gerçekleştirdi. Ayrıca Yenimahalle’de 2021 yılında 10 bin 110 esnafı denetleyen ekipler, salgın sürecinde zor günler yaşayan esnafa yönelik cezacı değil yol gösterici belediye düşüncesini temel aldı. Kurallara uymayan 649 işletmeye gerekli uyarılarda bulunuldu.

Esnafa 18 bin 820 maske dağıtıldı

Düzenli olarak gerçekleştirilen denetimlerin dışında vatandaşların virüsten korunması amacıyla esnaf ve işletmeleri ziyaret eden zabıta ekipleri 18 bin 820 maske ve dezenfektan dağıtarak esnafa pandemi sürecinde büyük destek verdi.

Yaşar, “Zor gününde esnafın yanındayız”

Koronavirüs ve ekonomik sıkıntılar yüzünden esnaf ve üreticinin zor günler geçirdiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’yi iyi bilen bir belediye başkanıyım. Esnafımız zaten ekonomik olarak sıkıntılı günler yaşıyor. Bu zorluğun farkında olan bir belediye olarak esnafımıza cezadan önce yol gösterme ve uyarı yönetimini kullanıyoruz. Gerek maske dezenfektan dağıtımı olsun gerek çay şeker dağıtımı olsun gerekse nakdi yardım olsun her zaman esnafımızın yanında olduk. Gereken özeni gösteren esnafımıza ve gece gündüz demeden Yenimahalle halkına hizmet sunan zabıta personelimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Share