Yenimahalle “Umutluyuz” Dedi

Yenimahalle Belediyesi ve Çorum Hitit Dernekler Federasyonu işbirliğinde Cumhuriyetin 95’inci yıldönümü münasebetiyle “Atatürk’ün İzinde Umutluyuz” konseri düzenlendi.
Cumhuriyetin 95. Yılı Atatürk Şarkılarıyla Taçlandı

Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ve TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun zeybek gösterisiyle başlayan programda; Ebedi Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ilk kez şarkı besteleyen ve albüm yapan Sanatçı Fuat İnan, söylediği şarkılarla Yenimahallelilere Cumhuriyet coşkusunu yaşattı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Çorum Hitit Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Celal Emir’in ev sahipliğinde düzenlenen programa CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve Yönetimi, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk’ün ışığı rehberiniz olsun

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece Türk milleti için değil bütün mazlum milletlere örnek olmuş, onların ışığı, yol göstericisi olmuş 19’uncu asrın lideridir. Dünyada hiçbir lider yoktur ki ölümünün üzerinden 80 yıl geçmesine rağmen saygıyla anılsın. Dünyada hiçbir lider yoktur ki kurduğu cumhuriyetin ışığı 100 yıl sonra da o milletin vicdanında yer bulsun, ışık olsun, yol göstericisi olsun. Atatürk’ü haksız eleştirenler, kin ve nefret duygularıyla yaklaşanlar olmuştur ama milletimizin ve insanlığın vicdanında Atatürk yerini almış, o yaktığı ışık sönmemiş bundan böyle de sönmeyecek, söndürtmeyeceğiz. Bizim başka reçetelere, tutkallara ihtiyacımız yok. Tutkalımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz ve değerleridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığı rehberiniz olsun” dedi.

Programda Cumhuriyet pastası kesilirken yüreğinde Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi taşıyan vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla 10. Yıl Marşı’nı hep bir ağızdan söyledi.

Gecenin sonunda Başkan Yaşar dernek adına konuk sanatçıya plaketle teşekkür etti.

Share