Yenimahalle ve TÜSİAV’dan İftar İşbirliği

Yenimahalle Belediyesi’nin Demetevler pazar yeri yanına kurduğu iftar çadırında Türk Sanayici ve İş adamları Vakfı (TÜSİAV) ihtiyaç sahibi aileler için iftar verdi.
Yaşar ve Sarıtoprak Vatandaşlarla İftar Yaptı

İftara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak birlikte ev sahipliği yaptı.

Bin 600 kişi aynı sofrada

Yenimahalle Belediyesi, bu Ramazan’da da bütün Yenimahallelilerin huzur içerisinde oruçlarını açması için dört koldan çalışıyor. Her mahalleye iftar sofrası kuran belediye, Şentepe ve Demetevler’deki iftar çadırlarında da her gün binlerce vatandaşa 4 çeşit yemek ikram ediyor. TÜSİAV da Demetevler iftar çadırında bir günlük iftar bedelini karşılayarak yaklaşık bin 1600 kişiyi aynı sofrada buluşturdu.

Çadırda alkışlarla karşılanan Yaşar, masaları tek tek gezerek vatandaşları selamladı.

Ezanla birlikte Yenimahalleliler ezogelin çorbası, çoban kavurma, bulgur pilavı ve tulumba tatlısından oluşan menüye birlikte kaşık salladı. Yemeğin ardından ise vatandaşlara sıcak çay ikram edildi.

“Kimse yatağına aç girmesin”

Sarıtoprak’a bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür eden Yaşar, “Ramazan, birlik, beraberlik paylaşım ayı. Biz Yenimahalle Belediyesi olarak Yenimahalle’de yaşayan her yurttaşın midesinden bir kap sıcak yemek geçmesi, hiç kimsenin yatağına aç girmemesi için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Share