Yenimahalle Sakinleri İftarda Buluştu

Yenimahalle Belediyesi iftar programlarına hız kesmeden devam ediyor. Şentepe, Beştepe mahalleleri ile Yuva köyünde birlik ve beraberlik duygularının ön planda tutulduğu iftar yemeklerinde vatandaşlar bir araya geldi.
Başkan Yaşar, ”Ramazan Barış ve Sevgi Ayıdır”

Huzur dolu sofralarda iftarlarını açan mahalle sakinlerine seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ramazan barış ve sevgi ayıdır. Bu mübarek ramazan ayında Yenimahalleli vatandaşlarımızı soframızda ağırlamaktan gurur duyuyorum” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Başar Bal, Yaşar Neslihanoğlu, CHP Yenimahalle ilçe Başkanı Ferudun Güngör ve ilçe yönetimi, CHP Ankara il yöneticileri, belediye meclis üyeleri katıldı.

İftar programları dua okunması ve ilahi dinletileri ile başladı. İftar sonrası konuşan Yaşar, ”Ramazan sevgi ve paylaşmaktır, ihtiyacı olan ailelere destek olmak ramazanı daha da anlamlı kılar. Yenimahalle sınırları içerisinde göreve geldiğimizden beri özellikle Ramazan ayında kurulan bu iftar sofralarıyla vatandaşlarımızı bir araya getirerek zengin fakir ayrımı yapmaksızın Ramazanın birlik ve beraberlik duyguları içerisinde yaşatılması için hizmet ediyoruz. Mahalle iftarlarında kurulan bu sofralar aracılığıyla hoşgörü ve paylaşmanın ne olduğunun bilincine varılması zor günler geçirdiğimiz şu dönemde büyük önem ifade etmektedir” dedi.

“Eşit yurttaşlık bilinciyle hizmet ediyoruz”

Kin, nefret ve düşmanlık gibi duyguların yer bulmaması gerektiği Ramazan ayında insanların hoşgörülü olmasının önemine dikkat çeken Başkan Yaşar, “Yenimahalle sınırları içerisinde yer alan mahalleler de kurulan bu sofralar umarım dostluğun, barışın ve kardeşliğin tohumlarının ekilmesinde bir vesile olur. Göreve geldiğimiz günden itibaren kimsenin dinine, mezhebine sosyal sınıfına bakmadan herkese eşit yurttaşlık bilinciyle hizmet ettik, etmeye de devam edeceğiz” dedi.

Yenimahallelilerden  Başkan Yaşar’a teşekkür

Kurulan huzur dolu sofralarda birbirleriyle sohbet eden mahalle sakinleri kendilerine sunulan bu imkanı sağladığı ve vatandaşlar arasında birlik ve beraberliğin kurulması konusunda yapmış oldukları hizmetler için Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkür ettiler.

Share