Yenimahalle Müftüsünden ‘Kutlu’ Ziyaret

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesi’nin ibadethanelere sahip çıktığını söyleyerek, “İlçe genelinde 280 civarında camimiz var.
Yaşar’dan Mehmet Akif Mahallesi’ne Cami Müjdesi

Biz tüm inançlara saygının insan olmanın gereği olduğuna yürekten inanıyoruz. Bölgemizdeki tüm camilerin ve İnanç merkezlerinin insan onuruna yakışır bir temizlikte ve estetikte olması gerektiğini düşünerek hizmet ediyoruz. Ayrıca ihtiyaca göre hizmet üretme anlayışımız ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne de biz belediye olarak bir cami yaparak buradaki ihtiyacı karşılayacağız. İstiyoruz ki Yenimahalle’de herkes ibadetini layıkıyla yerine getirsin” dedi.

146 camiye tadilat

Yenimahalle Müftüsü Sinan Kazancı, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret etti. Ziyarette Yenimahalle’deki huzur ortamına ve kurumlar arası işbirliğine değinen Yaşar, “Her düşünceye saygım var. Herkese kapım açık. Yenimahalle’yi huzur ve kardeşlik içinde yönetiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yenimahalle Belediyesi’nin camilere desteğinden de bahseden Yaşar, “Camilerimizin tamir, tadilat işlerini, temizliklerini yapıyoruz. Bugüne kadar 146 cami tadilatı yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.

“Mehmet Akif’e cami yapıyoruz”

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne Yenimahalle Belediyesi olarak bir cami yapacaklarını da sözlerine ekleyen Yaşar, “Yaklaşık 500 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak cami, yaklaşık 300 metrekarelik harim bölümüne sahip olacak. Bu yıl içerisinde tamamlanacak cami, çevre düzenlemesi de yapılarak vatandaşın hizmetine sunulacak” dedi.

Yenimahalle Müftüsü Sinan Kazancı da Yenimahalle Belediyesi’ne yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Share