Yenimahalle, Mobil Atık Getirme Merkezi’ni 16’ya Çıkardı

Yenimahalle Belediyesi’nin Sıfır Atık Projesi kapsamında, ilçe genelinde 11 noktaya konumlandırdığı Mobil Atık Getirme Merkezlerine yenileri eklendi.
Yenimahalle’de Atıklar Kaynağında Ayrıştırılıyor

5 adet daha Mobil Atık Getirme Merkezi alan belediye, atık merkezilerini vatandaşların yoğun olarak kullandığı yerlere yerleştirdi.

5 farklı türde atık toplanıyor

Bu kapsamda Atık Getirme Merkezlerinin ayrı ayrı atık girişlerinden kağıt, plastik, metal, cam ve bitkisel yağlar olmak üzere toplamda 5 farklı türde atık toplanabilecek.

Toplanan atıklar geri dönüşüme giderek hem ülke ekonomisine ve çevrenin korunmasına katkı sağlayacak.

“Çevre kirliliği herkesin duyarlı olması gereken bir konu”

İlerleyen dönemlerde mobil atık getirme merkezlerinin sayılarını arttırmayı hedeflendiklerini belirten  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Çevre kirliliği herkesin duyarlı olması gereken bir konu. Ülke olarak atıkların geri dönüştürülmesi konusunda çok gerideyiz. Geri dönüşümü olan tüm atıklar toplanmalı. Bu hem çevremiz, hem sağlığımız hem de ülkemizin ekonomisi açısından çok önemli.  Bu yüzden atıkların kaynağında ayrıştırılması konusunda mobil atık getirme merkezlerinde atıkları topluyoruz. Hedefimiz, her mahallemize en az bir tane Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirmektir” dedi.

Share