Yenimahalle Kent Konseyi Çalıştayı Yapıldı

Yenimahalle Kent Konseyi, ilçeye yararlı çalışmaların yapılması ve konseyin daha ileri seviyelere taşınması amacıyla bir çalıştay düzenledi.
Yenimahalle Kent Konseyi Çalıştayı Yapıldı

Yenimahalle Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri İkinci Bahar Yaşlı Dayanışma Merkezi’nde yapılan çalıştaya, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, belediye meclis üyeleri, Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Atilla Çınar ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Kent Konseyi’nin gelişimi masaya yatırıldı

Yenimahalle Kent Konseyinin gelişimi ve gönüllülük esası ile çalışan yapının faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması için düzenlenen çalıştayda, oluşturulan üç ayrı masada üç farklı başlık ele alındı.

Yenimahalle Kent Konseyi çalıştayı’nda; yerel yönetim ve kent konseyi ilişkilerinin verimli, sürdürülebilir olması, STK’lar ile kent konseyi arasında işbirlikleri ve projeler, kent konseyinin gelişimi için yapılması gereken iyileştirmeler etraflıca masaya yatırıldı.

Ortak akılla yönetimde fayda var

Çalıştaya katılan paydaşlara yönelik konuşma yapan Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal “Kent Konseyleri ilçenin ortak akılla yönetilmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu kuruluşlar, yürüttükleri faaliyetlerle yerel yönetimlerin yükünü hafifleten, vatandaşa ihtiyaçları doğrultusunda hizmetin zamanında ulaşması amacıyla etkin rol sahibi yapılardır. Yenimahalle Kent Konseyi’nin gelişimi için yerel yönetim olarak tüm katkıyı sunuyoruz. 2009 yılında kurulan Yenimahalle Kent Konseyine, bu güne kadar olduğu gibi yasalar çerçevesinde elimizden desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Share