Yenimahalle Karla Mücadeleden Tam Not Aldı.

Yenimahalle Belediyesi Ankara’yı etkisi altına alan ilk kar yağışının ardından günler öncesinden hazır bekleyen karla mücadele ekipleri teyakkuza geçti.
Yenimahalleliler Güvenle Ulaşım Sağladı

50 farklı noktada dönüşümlü olarak nöbet tutan ekipler, ilçe ve köy yollarının ulaşıma kapanmaması için gece boyu aralıksız çalıştı.

Yenimahalle Belediyesi karla mücadele ekipleri, her kış olduğu gibi yine sürücülerin ve yayaların mağdur olmaması için 7/24 mesai yaptı. Yapılan çalışmalar yayaların ve sürücülerin de gözünden kaçmadı. Sabah okullarına, işlerine gitmek için yollara düşen mahalle sakinleri güne sorunsuz başladı.  Anayolların, bulvarların ve sokakların kapanmaması için aralıksız çalışan ekipler kış boyunca 50 farklı noktada hazır beklemeye devam edecek.

Tüm yollar kontrol altında

150 kişilik karla mücadele ekibi gece 2 vardiya ve gündüzleri de dönüşümlü olarak kış boyunca çalışıyor. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde, 14 büyük, 2 küçük kar kürüme aracı, 4 tuzlama aracı ile 7 JSB, 9 Bobcat, 6 greyder ile ilçe genelinde farklı noktalara konuşlandı. Batıkent merkez, Demetevler merkez, Şentepe merkez, Yenimahalle merkez, Susuz başta olmak üzere 50 farklı noktada hizmete başladı. 2 hafta önce görev yerlerinde nöbete başlayan ekipler kış mevsimi boyunca ulaşımın sorunsuz yürümesini sağlayacak.

Share