Yenimahalle Kapıları Aşındırıyor

Yenimahalle Belediyesi’nin “Sizin İçin Çalışıyor Birlikte Yönetiyoruz” projesinde 15 kişilik ekip, kapı kapı gezerek ilçe halkını belediye hizmetleri hakkında bilgilendiriyor.
Yenimahalle’den 103 Bin Haneye Çat Kapı Ziyaret

Eylül 2016’da başlayan proje kapsamında 103 bin 42 hane ziyareti gerçekleşti. Vatandaşlarla yüz yüze görüşmeler yapan ekipler, Yenimahalle halkının yönetime katılmasını sağladı.

18 mahallede görüşmeler tamamlandı

Haftanın 5 günü 09.00-18.00 saatleri arasında haneleri tek tek ziyaret eden belediye ekipleri, 18 mahallede çalışmalarını tamamladı. Vatandaşla Yenimahalle Belediyesi’nin hizmetleri hakkında görüşme sağlayan ekipler, Yenimahallelilerin belediye hizmetlerinden memnuniyetini de değerlendirme fırsatı buldu. Toplam 33 bin 542 kişiye “Yenimahalle Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun musunuz?” sorusunu yönelten ekipler, 31 bin 15 kişiden “çok memnunum” ve “memnunum” cevabını aldı.

İstek ve şikayetlere jet yanıt

Görüşmeler sırasında vatandaşların istek ve şikayetlerini de alan ekipler, 2 bin 504 talebin bin 491’ini olumlu şekilde çözüme kavuşturdu. Vatandaşların başkana özel mesajlarını da alan belediye ekipleri, 9 bin 653 mesaj aldı. Bu mesajlardan 8 bin 678’i sevgi, saygı, destek ve başarı dileklerinden oluştu.

HalkKart evlere teslim

Ziyaretler kapsamında Yenimahalle sınırları içerisinde yaşayan ve iş yapan Yenimahalleliler arasında dayanışmayı sağlamak hemşericilik bilincini oluşturmak ve Yenimahalleli olmanın ayrıcalığını hissettirmek amacıyla hayata geçen HalkKart projesini de tanıtan ekipler, Yenimahalleli vatandaşların anlaşmalı işyerlerinden belirlenen oranlarda indirimli alışveriş yapmalarına olanak sağlayan HalkKart dağıtımı yapmaya da devam ediyor. Öte yandan her aileye içerisinde Türk kahvesi, belediyenin gazetesi ve belediye hizmetlerini tanıtan kitapçık da armağan ediliyor.

Ekipler Pamuklar’da kapınızı çalacak

Yenimahalle’nin bütün mahallelerinde çalışma yapacak ekipler, Pamuklar’da hane ziyaretlerine devam ediyor. Karşılarında Yenimahalle Belediyesi ekiplerini gören vatandaşlar, böyle bir projenin hayata geçmesinden memnun olduklarını belirterek “Hem belediye hizmetleri hakkında detaylı bilgi alıyoruz hem de istek ve şikayetlerimizi direkt muhatabına iletme şansı buluyoruz. Bu proje belediyemizin bizi önemsediğinin en güzel kanıtı” dedi.

Share