Yenimahalle İçin Ortak Akıl

Daha yaşanabilir bir kent için ortak akıl oluşturmak amacıyla Yenimahalle Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Gündem Yenimahalle” konulu toplantılar devam ediyor.
Gündem Yenimahalle Toplantıları Devam Ediyor

Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Atila Çınar’ın ev sahipliğinde Meydan AVM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, OSİAD Başkanı Ahmet Kurt, Yenimahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Şimşek, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Yapan Atila Çınar, konsey içindeki çalışma gruplarından bahsederek “Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Fikir alışverişinde bulunarak birbirimize katkı sağlayabilir, ilçemizi el birliğiyle daha iyi noktalara taşıyabiliriz” dedi.

Benim sevdam Yenimahalle sevdası

Yenimahalle’ye çivi çakan herkese destek vermekten onur duyduğunu anlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Bunu yaparsam oy alırım, bunu yapmazsam oy kaybederim diye bir düşüncem asla olmadı.  Benim sevdam halk sevdası, benim sevdam Yenimahalle sevdası” dedi.

Yenimahalle Belediyesi olarak, ilçe sakinlerinin yararına olacak her çalışmanın en başında yer aldıklarının da altını çizen Başkan Yaşar “Bir projeye imza atarken öncelikle bu işin vatandaşa ne yararı olacak diye düşünürüz. Vatandaşa yararı olmayan hiçbir işe başlamam. Öncelikle herkesin yaşamaktan mutlu olacağı bir Yenimahalle yaratmaya çalışıyoruz. Bunu da tek başımıza değil ortak akılla yapma gayretindeyiz. İlçemizin tüm kurumlarıyla ortak noktalarda buluşuyor, birlikte projeler üretiyoruz. Bundan Yenimahalle kazanıyor, Yenimahalleli hemşerilerim kazanıyor” diye konuştu.

Katılımcıların görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda konukların soruları da tek tek cevaplandı.

Share