Yenimahalle, Hurdacılar Yangınına Müdahale Etti

Yenimahalle’deki Hurdacılar Sanayi Sitesi’nde 2 atık kâğıt toplama deposunda ve araç lastiklerinin bulunduğu yerde belirlenemeyen bir sebepten yangın çıktı.
Başkan Yaşar, “Acilen Gerekli Tedbirler Alınmalı”

Akşam 20.30 sularında başlayan yangın, rüzgârın da etkisiyle otluk alana yayıldı. Yangının başlamasının hemen ardından olay yerine giden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, olaya müdahale eden Yenimahalle Belediyesi ekiplerini bizzat yönetti.

Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine Yenimahalle Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı sulama araçları ile destek oldu. Rüzgârın da etkisiyle hız kazanan yangına, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yanı sıra Yenimahalle Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 10 kamyon, 2 greyder, 4 kepçe, 7 su tankeri ve 6 zabıta ekibi olmak üzere 70 kişilik ekiple müdahale edildi. Yangın, yaklaşık 7 saatlik hummalı bir çalışmanın sonunda söndürülebildi.

Biran önce gerekli önlemler alınmalı

Hurdacılar Sitesi’nde çıkan yangınla büyük bir tehlike atlatıldığına dikkat çeken Başkan Yaşar, can kaybı olmamasının teselli olduğunu söyledi. Yangının bölgede gerekli önlemlerin biran önce alınması gerektiğini bir kez daha gösterdiğini kaydeden Yaşar, “Bu üzücü olay site yönetiminin de, esnafın da, idarenin de acilen gerekli önlemleri alması gerektiğini bir kez daha gösterdi. Herkesin yasalara uygun bir şekilde çalışma yapması, kurallara uyması öncelikle esnafın menfaatinedir. Çünkü bölgede biriken malzemeler kağıt, plastik gibi yanıcı maddeler. Herkes başta bu işi yapan, can ve mal kaybı nedeniyle en çok zarar görebilecek olan esnafımız ve site yönetimi gerekli tedbirleri almalı” dedi.

Can kaybı olmadığı yangında dumandan etkilenen bir kişiye sağlık ekipleri müdahale etti. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Share