Yenimahalle Gençlik Festivali Devam Ediyor

Dostluğa kulaç attılar

Yenimahalle Belediyesi’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlendiği “Yenimahalle Gençlik Festivali” kapsamında Yüzme Turnuvası yapıldı. Dostluğa ve kardeşliğe atılan kulaçlar sonrası tüm katılımcılara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar madalya taktı.

Belediyenin yüzme kurslarında eğitim alan 11-14 yaş arası 100’e yakın minik sporcu Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nda kıyasıya yarıştı.

Sporda örnek belediyeyiz

Müsabakaları izleyen Başkan Yaşar sporculara madalyalarını vererek, “Yenimahalle Belediyesi sporun her dalında altyapısını tamamlamış Türkiye’nin tek belediyesidir. Yenimahalle olarak Görme Engelliler Stadımız, Ampute Stadımız, spor merkezlerimiz, yüzme havuzlarımız, futbol sahalarımız ve kapalı spor salonlarımızla ilçemizde spor dalında eksiğimiz kalmadı. Spor sağlıktır, spor kardeşliktir, barıştır. Tek amacımız siz gençlerin sağlıklı olması ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasıdır. Festivalimize katılan tüm çocuklarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Festival tam gaz devam edecek

Gençlik Festivali 22 Mayıs Pazar gününe kadar sporun hemen her branşında turnuva ve müsabakalarla devam edecek. Hafta boyunca 7’den 70’e tüm vatandaşları sporla buluşturan Festival, 22 Mayıs’ta Batıkent Vedat Dalokay Parkı’nda saat 19.30’da düzenlenecek olan Gazapizm konseri ile son bulacak.

Share