Yenimahalle Fen İşlerinden 2020’de Yoğun Mesai

Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 2020 yılında ilçe genelinde yaptığı alt yapı çalışmaları ile göz doldurdu.
Yenimahalle Fen İşlerinden 2020’de Yoğun Mesai

Alt yapı çalışmalarını titizlikle sürdüren ekipler, Mart ayından bu yana pandemi sürecini fırsata çevirerek çalışmalarına hız verdi. Ekipler asfalt serimi, yol açımı, hafriyat alımı, alan düzenleme, bordür onarımı, tretuvar yapımı gibi hizmetlerin yanı sıra beton, kilit taşı ve bordür üretim işlerini de kesintisiz sürdürdü.

Alt yapı hedefleri aşıldı

Fen İşleri Müdürlüğü; 2020 yılında ilçe genelinde alt yapı seferberliği başlatarak 47 bin ton asfalt serimi, 100 bin metrekare yol açımı, 20 bin metrekare tretuvar yapımı, 16 bin metreküp malzemeli bakım, 220 bin metreküp hafriyat alımı, 535 bin metrekare alan düzenlemesi ve 35 bin metre bordür onarım işlemi gerçekleştirdi. İlçede alt yapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini kaydeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ekiplerimiz 2020 yılını yoğun mesai harcayarak hedeflerinin üzerinde tamamlamıştır. Tüm müdürlüklerimizin yaptığı çalışmalarla başarılı bir yılı geride bırakıyoruz” dedi.

Yapı malzemelerinde üretim aralıksız sürüyor

Yenimahalle sakinlerinin güvenli yollarda ve çamursuz sokaklarda ulaşımını sağlamak amacıyla yıl boyunca çalışmalarını sürdüren Fen İşleri ekipleri, alt yapı çalışmalarında kullanmak üzere yapı malzemeleri üretiminde de zoru başardı. Yenimahalle genelinde kullanılmak üzere 4 bin 500 metreküp beton, 48 bin metre bordür ve 22 bin metrekare kilit taşı üretimi gerçekleştirdi.

Yaşar, “Alt yapıya dört mevsim önem veriyoruz”

Yenimahalle’de dört mevsim alt yapı çalışmalarına devam edildiğini belirten Başkan Yaşar, “Ekiplerimiz, ilçemizde kaldırımsız sokak, asfaltsız yol kalmaması adına aralıksız çalışıyor. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde ekiplerimiz vatandaşlarımızın rahatı için alt yapı çalışmalarına hız verdi. Yenimahalle’de yeni açılan yolların yanı sıra vatandaşın talep ettiği noktalarda yenileme, onarım ve asfalt serimi gibi birçok çalışmayı yürütüyoruz. Yolların daha kullanışlı hale gelmesi, vatandaşların ulaşımda sıkıntı yaşamaması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Share