Yenimahalle Dostluk Kupasına Damga Vurdu

Katıldığı turnuvalarda ilçenin adını gururla temsil eden Yenimahalle Belediyesi sporcuları, “Muaythai İller arası Dostluk Kupası” turnuvasına damga vurdu.
Yenimahalle Sporcuları Altınları Topladı

Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından 15-19 Eylül tarihleri arasında, Ankara’da organize edilen Muaythai İller arası Dostluk Kupası’na,Antrenörler Faruk Çelikten ve Serdar Bal yönetiminde, 12 sporcu ile katılan Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü, toplamda 8 altın, 1 gümüş, 3 bronz madalya kazandı. Takım olarak da 3’üncülük kupasını alan Yenimahalle’nin sporcuları, ilçeye büyük gurur yaşattı.

Yenimahalle’den madalya şov

19 Mayıs Spor Kompleksi Şefik Tetik Boks Salonu’nda düzenlenen Muaythai İllerarası Dostluk Kupası’nda; Ahmet Ertuğrul Akpınar, Muhammet Konuralp Akpınar, Mesut Aktaş büyük erkek kategorisinde altın madalya, Başar Şanal, Yaşar Tuğ, Seymen Efe Soyaslan, Mirkan Kılıç üst genç kategorisinde altın, Musa Çelikten bronz madalya, büyük bayan kategorisinde Edanur Mercan altın madalya, SimayÇamurdaş, Tuğba Coşkun bronz madalya, Kadir Çamurdaş alt genç kategorisinde gümüş madalya kazanarak turnuvada Yenimahalle rüzgarı estirdi.

“Gençlerimiz spora yönelsin istiyoruz”

Yenimahalle’de spora ve eğitime yapılan yatırımların meyvelerini verdiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Yenimahalle’de sporun her dalına ayrı ayrı önem veriyor ve gençlerimizi spor branşlarına yönlendirmek için aralıksız çalışıyoruz. Spor çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine büyük katkı sunuyor. Bu nedenle ailelerimiz çocuklarını spora yönlendirsin istiyoruz. Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde mücadele eden sporcularımız katıldıkları ulusal ve uluslar arası turnuvalarda ilçemize büyük gurur yaşatıyor. Yıl boyunca gençlerimizin başarısı için yoğun emek harcayan antrenörlerine teşekkür ediyor, bize bu gurur yaşatan sporcularımızı da yürekten kutluyorum” dedi.

Share