Yenimahalle ve ÇEVKO’dan Eğitici Tiyatro

Yenimahalle Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğiyle Yenimahalle’deki ilköğretim öğrencileri için eğitici ve öğretici bir oyun sahneye konuldu.
Minikler Ambalaj Atıklarını Tiyatroda Öğrendi

Oyunda çevreci kedi ÇEVKİ’nin yakın arkadaşları Su ve Ateş’le ambalaj atıklarının çöpe atılmaması için verdikleri mücadele, eğlenceli bir dille anlatıldı.

Ambalaj atıklarını öğrendiler

Yenimahallelilere çevre bilinci kazandırmak, sağlıklı yarınlara ortam hazırlamak için el ele veren Yenimahalle Belediyesi ve ÇEVKO, bu kez çocuklar için işbirliği yaptı. Çocuklara çevre bilinci aşılamak amacıyla “Dönüşüm iyi gelecek” adlı bir çocuk tiyatrosu sahnelendi.

ÇEVKO Tiyatro Topluluğu’nun Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda sahnelediği oyunu, Yenimahalle’nin farklı okullarından gelen yüzlerce çocuk, kahkahalarla izledi.

ÇEVKİ, Su ve Toprak Ateş’e karşı

Fulya Şirin’in yazıp yönettiği müzikli çocuk oyununda ambalaj atıklarının çöpe değil de geri dönüşüm kutularını atılması gerektiği anlatılırken, çocuklar geri dönüşüm maddelerinin neler olduğunu da öğrendi.

Zaman zaman çocukların da dahil olduğu oyunda ÇEVKİ, Su ve Toprak’ın çevreye zarar veren arkadaşları Ateş’e ambalaj atıklarını öğretmek için verdikleri mücadele ele alındı.

Hem eğlenen hem de çevre konusunda bilinçlenen çocuklar, ambalaj atıklarını çöpe atmama sözü vererek salondan ayrıldı.

Share