Yenimahalle Belediyesi’nden Pamuklar’a Yeni Bir Çehre

Yenimahalle Belediyesi’nin, Pamuklar Mahallesi’ne kazandırdığı sağlık ocağı ve kapalı pazar yeri açılış için gün sayıyor.
Pamuklar Pazar Yeri ve Sağlık Ocağı Açılıyor

Bölgedeki önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan her iki tesis, 28 Mayıs Pazar günü hizmete giriyor.

2 bin metrekare alan üzerine inşa edilen 205 tezgah kapasiteli, kapalı pazar yerinde, 430 metrekarelik hizmet alanı, zabıta noktası, dükkanlar bulunuyor. 330 metrekare alan üzerine inşa edilen 8 doktor kapasiteli sağlık ocağının içerisinde ise aşı odası, acil yardım odası, emzirme odası, muayene odaları, mutfak ve tuvaletler yer alıyor.

“Yenimahalle’nin her noktasına eşit hizmet”

Her iki tesisin inşaatını kısa süre içerisinde tamamladıklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle’nin her noktasına eşit hizmet götürdüklerini belirtti.

Yaşar, “Şentepe bölgesindeki her mahallenin eksikliklerini tespit ediyoruz. Bu eksikliklerin bir an önce giderilmesi için ekiplerimizle gece gündüz demeden titizlikle çalışıyoruz. Yalnız belediye olarak kendi yetki alanımızda olan işlerimizi değil sağlık ve eğitim alanında da gücümüz ölçüsünde çalışmalar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. 28 Mayıs’ta da Pamuklar Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri ile Sağlık Ocağı’nı hizmete açacağız. Açılışımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

Share