Yenimahalle Belediyesi’nden kar mesaisi

Başkent genelinde geceleyin etkisini artıran kar yağışı nedeniyle trafik yoğunluğunun yaşandığı birçok noktaya anında müdahale eden Yenimahalle Belediyesi karla mücadele ekipleri, vatandaşların sıkıntı yaşamaması ve olası trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Yenimahalle Belediyesi karla mücadele ekipleri, gece saatlerinde başlayan kar yağışı sebebiyle ilçenin dört bir yanında teyakkuza geçti.

50 kişilik ekiple aralıksız çalışma

Yenimahalle genelinde akşam saatlerinden başlayarak tüm gün süren kar yağışı nedeniyle özellikle köy yolları ve ilçenin yüksek kesimlerinde yol açma ve tuzlama çalışması yürütülüyor. 50 kişilik ekip, 15 kar küreme ve tuzlama aracı, 5 greyder, 5 jcb, 6 bobcat aracı ile ilçe genelinde karla mücadele ederken, 200 kişilik bir ekip de kaldırımlar, sağlık kurumları, ibadethaneler gibi halkın sıkça kullandığı yerlerin girişlerinin kar temizliğini gerçekleştiriyor.

Yenimahalle sakinlerinin karşılaşacağı olası kazaların önüne geçmek için kar yağışının yoğun olduğu yüksek noktalara öncelik veren Yenimahalle’nin ekipleri, Yakacık, Kırandağı, Kuzey Yıldızı, Memlik, Şentepe gibi kar yağışının etkili olduğu bölgeler öncelikli olmak üzere köy yolları ve kaldırımlarda çalışmalarını yoğunlaştırdı

Yenimahallelilerin güvenliğini öncelik alıyoruz

İlçede vatandaşların mağdur olmaması için tüm imkânların seferber edildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Vatandaşlarımızın işe gidiş geliş yolunda kullandığı ana hatlar başta olmak üzere kaza olasılığı yüksek noktalarda karla mücadele çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz Yenimahalle sakinlerinin güvenliğini öncelik alarak gece boyunca ilçenin yüksek kesimlerinden başlayarak mesai yaptı. Vatandaşlardan gelen şikayetleri anında çözüme ulaştırmak adına aralıksız çalışıyoruz. Kar yağışı sürdükçe karla mücadele ve tuzlama çalışmalarımız sürecek. İlçe sakinlerinin bu dönemlerde araç kullanırken önlemlerini almalarını, kar lastiği kullanmalarını ve dikkatli olmalarını öneriyoruz” şeklinde konuştu.

Share