Yenimahalle Belediyesi Tiyatro Sezonunu Açtı

Yenimahalle Belediyesi tiyatro sezonunu büyük usta Nejad Uygur yazdığı Akide zadeler “Bir Tatlı Huzur” adlı oyunla açtı.
Akidezadeler “Bir Tatlı Huzur” Yenimahalle’de

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da izlediği 2 perdelik oyuna Yenimahalleliler yoğun ilgi gösterdi.

Uygur Sanat Tiyatrosu tarafından sahneye konulan oyunda; Cengiz Küçükayvaz, Somer Karvan, Seher Terzi, Kirkor Dinçkayıkçı, Burcu Tuna, Güray Yazıcı, Gamze Durmuş, Deniz Yılmaz ve Orçun Tansoylu gibi usta sanatçılar Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda Yenimahalleli tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

Oyunda; İstanbul’un köklü ve önemli sülalelerinden biri olan Akidezadeler’in para, makam, mevki ve seçkin bir çevre arasında, güllük gülistanlık devam eden hayatlarının bir anda maddi bir krizle değişimi anlatıldı. Ailenin ekonomik olarak yaşadığı zor günler trajikomik bir dille izleyiciye aktarılırken oyunda; “Başkalarını hor görmek, kendimizi küçültmektir. Asil olabilirsiniz, elit olabilirsiniz, zengin olabilirsiniz, peki insan olabilecek misiniz?” mesajı verildi.

Sanat, ülkelerin can damarlarındandır

Yenimahalle sakinlerine tiyatro sezonunun açıldığını ve Nisan ayı sonuna kadar birbirinden güzel oyunların Yenimahallelilerle buluşacağını müjdeleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Sanat, ülkelerin can damarlarından biridir. Ekonomi de, sosyal yaşam da sanatla iç içedir. Bir ülkede demokrasi güçlüyse sanat da, kültür de güçlüdür. Artık dünya ülkelerinin değerleri sadece ekonomik değerlerle ölçülmüyor. Sanata ve kültüre verdiği değerlerle ölçülüyor. Göreve geldiğim günden beri ilçemizde kültür evlerini, tiyatro salonlarını açmak ve kültüre hizmet etmek için bütçemizin, gücümüzün çok üstünde hizmet yapmaya çalışıyoruz. Yenimahallelileri ünlü sanatçılarla, birbirinden değerli tiyatro eserleriyle buluşturuyoruz. Yenimahalle Belediyesi’ni takip edin. Çok güzel etkinlikler sizi bekliyor. Hepinizi salonlarımıza bekliyoruz ” dedi.

Yaşar, oyunun sonunda tiyatroculara Yenimahalleliler adına teşekkür ederek çiçek verdi.

Share