Yenimahalle Belediyesi, Meme Kanserine Dikkat Çekti

Yenimahalle Belediyesi, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Armada AVM’de “Meme Sağlığı ve Hastalıkları Paneli” düzenledi.
Meme Kanserine Harley’li Farkındalık

Metastatik Meme Kanseri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Canan Perdahlı ve Radyoloji Uzmanı Dr. Rabia Yalçın’ın konuşmacı olarak bulunduğu panele, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Ankara Harley Davidson Grubu (HOG)üyeleri de katıldı.

“Erken teşhis hayat kurtarır”

Motosikletlerine pembe tül bağlayarak alana giriş yapan Harleyciler,  Başkan Fethi Yaşar’ı da motorlarıyla alana getirdi. Panelde konuşma yapan Yaşar, Meme Kanseri’nde erken teşhisin önemine vurgu yaptı.

Yaşar, “Maalesef Türkiye’de kadınlarda en çok görülen kanser türü meme kanseri. Meme kanserinde erken teşhis çok önemlidir. Erken teşhis hayat kurtarır. Biz de bugün burada bu konu hakkında sizleri bilinçlendirmek için panel düzenledik. Umarım hepinize faydalı olur. Belediye olarak sağlık alanında seminerler, eğitimler düzenliyoruz ve projeler üretiyoruz. Çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Katılımcılara pembe balon

Kendisinin de meme kanserine yakalandığını dile getiren METAMAZON Başkanı Canan Perdahlı ise vatandaşlara hastalık sürecinden bahsederek, kanseri nasıl yendiğini anlattı.

Bir diğer konuşmacı Radyoloji Uzmanı Dr. Rabia Yalçın da, katılımcılara meme kanserinin belirtileri, tanısı ve tedavi yöntemlerinden bahsetti. Panel sonunda vatandaşlara meme kanserinin farkındalık rengi olan pembe balonlar dağıtıldı.

Share