Yenimahalle Anaokullarına Kayıtlar Başladı

Yenimahalle Belediyesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 8 anaokulu ve gündüz bakım evi ile Yenimahalle’nin çocuklarına hizmet verecek.
Yeni Dönemde Anaokulu Sayısı 8’e Çıkıyor

Çağdaş ve kaliteli eğitimi cüzi fiyatlara veren, uzman kadrosu, tam donanımlı yapısıyla çocukların eğitim yuvası olan Yenimahalle anaokulları ve gündüz bakım evlerine kayıtlar başladı. Kayıtlar, 15 Temmuz’a kadar devam edecek. Eylül’de ders başı yapacak minikler, anaokullarında hem öğrenecek hem de keyifli vakit geçirecek.

8 anaokulu bin öğrenciye eğitim verecek

Yenimahalle Belediyesi, yeni eğitim döneminde 80’inci Yıl, Ragıp Tüzün, Adile Naşit, Şehit Yüzbaşı İlker Aydın ve Batıkent anaokullarına yenisini ekleyecek. Demetevler, Ergazi ve Karşıyaka Anaokulları ve Gündüz Bakımevleri, Eylül’de kapılarını açacak. Bin öğrenci kapasiteli 8 anaokulu sayesinde Yenimahalleli ebeveynlerin gözü arkada kalmayacak.

“Çocuklarımız emin ellerde”

Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Çocuklarımızı doğru yetiştiremezsek bu ülkenin geleceği aydınlık olamaz. Bunun için biz de mücadelemizi veriyoruz. Eğitim camiasına her türlü desteği sağlıyoruz. Anaokullarımızda da çocuklarımız doğru şekilde, emin ellerde eğitim alıyor” dedi.

Share