Yenimahalle 30 Ağustos Coşkusuna Hazır

Yenimahalle Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe sakinlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutlaması için birbirinden özel etkinlikler düzenliyor.

30 Ağustos 1922 yılında Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak amacıyla her yıl kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı, 99’uncu yılında da Yenimahalle’de coşkuyla kutlanacak.

Zafer Bayramı’nda resmi törenler ve dev konser

Vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşecek olan Zafer Bayramı kutlamaları 29 Ağustos Pazar günü saat 20.30’da Demetevler’de düzenlenecek olan dev konser ile başlayacak.  Türk müziğinin sevilen sesi Şevval Sam birbirinden güzel şarkıları Yenimahallelilerle birlikte seslendirecek. 30 Ağustos sabahı ise önce Yenimahalle Belediyesi Hizmet Binası önünde ardından da Batıkent Karayalçın Kent Meydanı’nda Zafer Bayramı resmi törenlerle kutlanacak.

Başkan Yaşar’dan ilçe sakinlerine davet

30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde ilçe sakinlerine seslenerek bu büyük bayramı coşku içerisinde kutlamaya davet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Tüm emperyalist devletlerin bir araya gelerek Anadolu topraklarını paramparça etme düşüncesi, milleti ile birlikte kurtuluş mücadelesi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 30 Ağustos 1922 yılında yok edilmiştir. Türk milleti gücünü bütün dünyaya ispatlamıştır. Her yıl olduğu gibi bu yılda tüm Yenimahalleli hemşerilerimi bağımsızlığımızın ve varlığımızın bayramını coşkuyla kutlamaya davet ediyorum” dedi.

Share