Karşıyaka Semt Şube Şefliği – Muhtarlık İşleri Müdürlüğü – YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Semt Şube Şefliğimiz de  bölgemiz  muhtarları ile  her ay düzenli toplantılar yapılmakta, Bu toplantılarda   vatandaşlarımızdan gelen  talep, istek ve şikayetler değerlendirilerek  ilgili müdürlüklere bildirilip,  ivedilikle çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır.

         Bölgemizde bulunan okulların,  site yönetimlerinin ,esnafların istek, öneri ve şikayetleri şube şefliğimiz tarafından sürekli olarak ilgili müdürlüklere iletilmekte ve takibi yapılmaktadır.

        Bölgemizde ikamet eden vatandaşlarla iletişim sağlanmakta hizmet Binasına gitmeden sorunlarının çözümlenmesi sağlanmaktadır.

         Belediyemiz adına her türlü işlemlerin şefliğimiz bünyesinde yapılarak gerekli konular hakkında bilgi akışını sağlamak, bölgede ikamet eden  vatandaşlarımızın her türlü konuda talepleri hassasiyetle dikkate alınarak, vatandaşlarımızın memnuniyeti sağlanmaktadır.

Share

Batıkent Semt Şube Şefliği – Muhtarlık İşleri Müdürlüğü – YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Batıkent Semt Şube Şefliği, Belediyeye gitmeye gerek kalmadan Belediye hizmetlerinden Batıkentlilerin çağdaş ve hızlı bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Batıkentlilerin öncelikli ihtiyaçlarını istek ve önerilerini Belediyemizin ilgili birimlerine anında ileterek bilgi akışını kısa sürede sonuca ulaştırmayı hedeflemekte ve vatandaşlarımızın memnuniyeti için Belediye birimlerimiz ile koordineli bir şekilde hareket ederek daha kaliteli ve hızlı hizmet üretme gayreti içerisindedir.

Batıkent Semt Şube Şefliği’nde semt sakinlerinin emlak vergisi ödemeleri, sicil kayıt ve emlak beyan kabul işlemleri, çevre temizlik ve ilan/reklam vergisi tahsilâtları gerçekleştirilmekte, ayrıca tüm yurttaşlarımıza yönelik meslek edindirme ve hobi kursları düzenlenmektedir.

Bölgemiz sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi için muhtarlarımız düzenli olarak ziyaret edilmekte, sorunların çözüm aşaması ile diğer kurum ve kuruluşlarla ilgili sorunların çözümü için izlenecek yol semt şube şefliklerinde düzenlenen aylık toplantılarımızda değerlendirilmektedir.

Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR’ ın önem verdiği projelerinden biri olan ve 18 Haziran 2010 tarihinde temeli atılan “Batıkent Kültür-Sanat ve Ticaret Merkezi” nin inşaatı 11 ay gibi kısa bir zaman diliminde bitmiş olup, 20 Mayıs 2011 tarihinde Batıkentli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Batıkent Semt Şube Şefliğini de içinde barındıran Batıkent Kültür-Sanat ve Ticaret Merkezi’nde vatandaşlarımızın vergi beyan kayıt ve ödemeleri, cenaze, nikah işlemleri ile diğer belediye hizmetlerinden yararlanabilecekleri birimlerin yanı sıra, sinema salonları, derslikler, mağazalar, sanatsal ve kültürel aktivitelerin yapılabileceği salon, nikah ve tiyatro salonu, Fuaye alanları, hamam-sauna, 13 ofis den oluşan ve  sivil toplum kuruluşlarına tahsis edilen temsilcilikler ile YENİMEK meslek edindirme ve hobi kursları da yeni merkezimizde çalışmalarına devam etmektedir.

Batıkent’e canlılık getirdiği semt şube şefliğimize gelen vatandaşlarımızca da ifade edilen projenin çok kısa sürede tamamlanarak Batıkentlilerin Tüm Sosyal İhtiyaçlarını karşılayacak Batıkent Kültür Sanat ve Ticaret Merkezi’ nde hizmet vermek çalışma şevkimizi artırdığı gibi, Belediyemiz adına bizlerinde gurur kaynağı olmaktadır.

Share

Gazi Semt Şube Şefliği – Muhtarlık İşleri Müdürlüğü -YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Semt Şube Şefliğimiz bünyesinde; yaşlı dayanışma merkezimiz bulunmakta olup, yaklaşık 150 kişinin üzerinde kayıtlı üyelerimize hizmet verilmektedir. Yaşlılarımıza kütüphane hizmeti başta olmak üzere, bir çok kültürel ve sosyal faaliyetler sağlanarak, onların rahat ve huzurlu bir gün geçirmeleri için imkanlarımız doğrultusun da her türlü yardım yapılmaktadır. Yine Yaşlı Dayanışma Merkezimiz; üyelerimizin talep ve istekleri doğrultusunda günü birlik geziler, piknik vb. faaliyetler düzenleyerek onlara geride kalan bu kısa ömürlerin de hoşça vakit geçirmeleri sağlamaktadır.

Yine koordinatörlümüz bünyesinde, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz meslek edindirme ve hobi kurslarımız devam etmektedir. Mevcut olan hobi kurslarımız arasında Resim ve yağlı boya, Ahşap Boyama ve Tel Kırma’ dan oluşmaktadır. Göz nuru ve el emeği ile yapılan bu sanat eserleri sezon sonun da sergilenerek halkımıza sunulmaktadır. Ayrıca kursiyer olarak katılan bu öğrencilerimiz, kurs bitimi sonunda hem sertifika sahibi hem de meslek sahibi olarak aile bütçelerine de katkı sağlamaktadırlar.

         Yine semt şube şefliğimiz bünyesinde, Mali Hizmetler Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz, bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın, Emlak vergisi olan bina, arsa, arazi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, imar cezaları, zabıta para cezaları vb. vergilerin tahsilatı yapılmakta olup, yeni alınan ev, arsa, arazi ve işyeri gibi konularda beyanları alınarak tahakkuk işlemleri yapılmaktadır.

Share

Ata Semt Şube Şefliği – Muhtarlık İşleri Müdürlüğü – YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Semt Şube Şefliğimiz de  bölgemiz  muhtarları ile  her ay düzenli toplantılar yapılmakta, Bu toplantılarda   vatandaşlarımızdan gelen  talep, istek ve şikayetler değerlendirilerek  ilgili müdürlüklere bildirilip,  ivedilikle çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır.

         Bölgemizde bulunan okulların,  site yönetimlerinin ,esnafların istek, öneri ve şikayetleri şube şefliğimiz tarafından sürekli olarak ilgili müdürlüklere iletilmekte ve takibi yapılmaktadır.

        Bölgemizde ikamet eden vatandaşlarla iletişim sağlanmakta hizmet Binasına gitmeden sorunlarının çözümlenmesi sağlanmaktadır.

         Belediyemiz adına her türlü işlemlerin şefliğimiz bünyesinde yapılarak gerekli konular hakkında bilgi akışını sağlamak, bölgede ikamet eden  vatandaşlarımızın her türlü konuda talepleri hassasiyetle dikkate alınarak, vatandaşlarımızın memnuniyeti sağlanmaktadır.

Share