Şentepe Semt Şube Şefliği – Muhtarlık İşleri Müdürlüğü – YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Şentepe Semt Şube Şefliğimiz, Belediyemiz adına vatandaşlarımızdan gelen istek, öneri ve şikayetleri ilgili birimlere ileterek takibini yapmakla, vatandaşlarımızın her türlü işlemlerinin şefliğimiz bünyesinde yapılarak gerekli konular hakkında bilgi akışını sağlamakla görevlidir.

Semt Şube Şefliğimiz de Mali Hizmetler bünyesinde vatandaşlarımızın emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi emlak beyanı, rayiç bedel vs. işlemleri yapılmaktadır.

Semt Şube Şefliğimizde Şentepe bölgesi muhtarlarımızla her ay yapılan toplantılarda muhtarlarımız tarafından şefliğimize iletilen istek, şikayet ve öneriler dikkate alınarak varsa şikayetler, ilgili müdürlüklere iletilmekte ve sonucu ivedilikle takip edilmektedir. Muhtarlarımız Belediyemiz çalışmaları ile ilgili  sürekli olarak bilgilendirilmektedir. Bölgemizde bulunan okulların, camileri ve esnafların istek, öneri ve şikayetleri semt şube şefliği tarafından sürekli olarak ilgili müdürlüklere iletilmekte ve takibi yapılmaktadır.
Ayrıca;
Semt Şube Şefliğimiz de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı meslek edindirme ve hobi kursları kayıtları yakın zamanda başlayacaktır. Kısaca semt şube şefliğimiz de Belediyemiz adına bölge vatandaşlarımızın her türlü konuda talepleri hassasiyetle dikkate alınarak, vatandaşlarımızın memnuniyeti sağlanacaktır.
           Not: Çevre ve temizlik vergilerinizi semt şube şefliğimizden yatırabilirsiniz

Meslek Edindirme ve Hobi Kursları kayıtları  Şentepe Semt Şube Şefliğimiz de 01.09.2009 tarihi itibariyle  başlamıştır.

Mevcut olan kurslarımız;

– BİLGİSAYAR
 -İNGİLİZCE
 -MEFRUŞAT
 -TAKI TASARIMI
 -EBRU SANATI

Share

Susuz Semt Birimi

Koordinatör Kemal ÖKÇÜN
Çalışma Saatleri Hafta içi 08:00 -17:00
Adres Susuz mahallesi Ağrı Dağı caddesi 3496 sokak no : 1
Telefon (0312) 247 53 16
E Posta kemalokcun@yenimahalle.bel.tr
Fax 247 55 37

.Belediye Başkanımız Sn. Fethi YAŞAR’ ın önem verdiği projelerden olan ve temelleri kısa sürede atılan, Susuz Semt Birimi Haziran 2015 tarihinde hizmetlerine başlamıştır.

Susuz semt birimimiz Belediyeye gitmeye gerek kalmadan Belediye hizmetlerimizden Susuz Mahallesi sakinlerinin çağdaş ve hızlı bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Susuz sakinlerinin öncelikli ihtiyaçlarını istek ve önerilerini Belediyemizin ilgili birimine anında iletilerek bilgi akışını kısa sürede sonuca ulaştırmayı hedeflemekte ve vatandaşlarımızın memnuniyeti için Belediye birimlerimiz ile koordineli bir şekilde hareket ederek daha kaliteli ve hızlı hizmet üretme gayreti içerisindedir.

Susuz Semt Biriminde semt sakinlerinin emlak vergisi ödemeleri, sicil kayıt ve emlak beyan kabul işlemleri çevre temizlik ve ilan/reklam vergisi tahsilatları gerçekleştirilmekte ayrıca tüm yurttaşlarımıza yönelik meslek edindirme, hobi kursları, düzenlenmektedir.

Bölgemiz sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi için muhtarımız ve site yönetimleri ziyaret edilerek sorunların çözümlenmesi, diğer kurum ve kuruluşlarla ilgili sorunların çözümü için izlenecek yol için semt birimimizde aylık toplantılar düzenlenerek değerlendirilmesi planlanmaktadır.

Susuz Semt birimimize bağlı olarak faaliyet gösteren birimlerimizde vatandaşlarımızın vergi beyan ve kayıt ödemeleri, cenaze, nikah işlemleri gibi belediye hizmetlerinden yararlanabilecekleri birimlerin yanı sıra kültürel aktiviteler yapabilecekleri salon YENİMEK meslek edindirme hobi kursları,yaz okulu yeni merkezimizde çalışmalarına devam etmektedir Ayrıca zabıta, sağlık ocağı muhtarlık,Pazar yerimiz yeşil park alanlara en kısa sürede hizmete girmiştir.

Susuz Mahallesine canlılık getirmesi amacıyla kurduğumuz semt birimimizin vatandaşlarımızca da talep edilen bu projenin çok kısa sürede tamamlanarak faaliyete geçmesi çalışma arzumuzu artırdığı gibi Belediyemiz adına bizlerinde gurur kaynağı olmuştur.

Susuz mahallesi Ağrıdağı caddesi 3496 sokak no : 1

Share

Karşıyaka Semt Birimi

Koordinatör Kadir GÖK

 

Çalışma Saatleri Hafta içi 08: 30 ile 17:00 arası
Adres Karşıyaka İş Merkezi / Karşıyaka
Telefon (0312) 335 70 89
E Posta karsıyakasemtbirimi@yenimahalle.bel.tr
Fax

 

  Semt Birimimiz Kontrolörlüğünde  bölgemiz  muhtarları ile  her ay düzenli toplantılar yapılmakta, Bu toplantılarda   vatandaşlarımızdan gelen  talep, istek ve şikayetler değerlendirilerek  ilgili müdürlüklere bildirilip,  ivedilikle çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır.

Bölgemizde bulunan okulların,  site yönetimlerinin ,esnafların istek, öneri ve şikayetleri semt birimi tarafından sürekli olarak ilgili müdürlüklere iletilmekte ve takibi yapılmaktadır.

Bölgemizde ikamet eden vatandaşlarla iletişim sağlanmakta hizmet Binasına gitmeden sorunlarının çözümlenmesi sağlanmaktadır.

Belediyemiz adına her türlü işlemlerin birimimiz bünyesinde yapılarak gerekli konular hakkında bilgi akışını sağlamak, bölgede ikamet eden  vatandaşlarımızın her türlü konuda talepleri hassasiyetle dikkate alınarak, vatandaşlarımızın memnuniyeti sağlanmaktadır.

 

Share

Gazi Semt Birimi

Koordinatör Hüseyin BİLGİLİSOY
Çalışma Saatleri Hafta içi 08:30 -17:00 arası
Adres Gazi Mah. Silahtar Cad. Bağlantı Sok. No:1
Telefon (0312) 213 97 54
E Posta gazisemtbirimi@yenimahalle.bel.tr
Fax

Koordinatörlüğümüz bünyesinde; yaşlı dayanışma merkezimiz bulunmakta olup, yaklaşık 150 kişinin üzerinde kayıtlı üyelerimize hizmet verilmektedir. Yaşlılarımıza kütüphane hizmeti başta olmak üzere, bir çok kültürel ve sosyal faaliyetler sağlanarak, onların rahat ve huzurlu bir gün geçirmeleri için imkanlarımız doğrultusun da her türlü yardım yapılmaktadır. Yine Yaşlı Dayanışma Merkezimiz; üyelerimizin talep ve istekleri doğrultusunda günü birlik geziler, piknik vb. faaliyetler düzenleyerek onlara geride kalan bu kısa ömürlerin de hoşça vakit geçirmeleri sağlamaktadır.

 

Yine koordinatörlümüz bünyesinde, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz meslek edindirme ve hobi kurslarımız devam etmektedir. Mevcut olan hobi kurslarımız arasında Resim ve yağlı boya, Ahşap Boyama ve Tel Kırma’ dan oluşmaktadır. Göz nuru ve el emeği ile yapılan bu sanat eserleri sezon sonun da sergilenerek halkımıza sunulmaktadır. Ayrıca kursiyer olarak katılan bu öğrencilerimiz, kurs bitimi sonunda hem sertifika sahibi hem de meslek sahibi olarak aile bütçelerine de katkı sağlamaktadırlar.

Yine koordinatörlüğümüz bünyesinde, Mali Hizmetler Müdürlüğümüzle birlikte yürüttüğümüz, bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın, Emlak vergisi olan bina, arsa, arazi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, imar cezaları, zabıta para cezaları vb. vergilerin tahsilatı yapılmakta olup, yeni alınan ev, arsa, arazi ve işyeri gibi konularda beyanları alınarak tahakkuk işlemleri yapılmaktadır.

Share

Batıkent Semt Birimi

Koordinatör Gülser DURAN
Çalışma Saatleri Hafta içi 08:00 ile 17:00 arası
Adres Batıkent Kültür Sanat ve Ticaret Merkezi” Kentkoop Mahallesi Batıkent Bulvarı No: 255 (Cumhuriyet Meydanı) 06370 “Meydan – Batıkent” Batıkent-Yenimahalle/ANKARA
Telefon (0312) 385 42 33 (0312) 385 67 99
E Posta gulserduran@yenimahalle.bel.tr
Fax 0312) 250 44 35

Batıkent Semt Birimi, Belediyeye gitmeye gerek kalmadan Belediye hizmetlerinden Batıkentlilerin çağdaş ve hızlı bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Batıkentlilerin öncelikli ihtiyaçlarını istek ve önerilerini Belediyemizin ilgili birimlerine anında ileterek bilgi akışını kısa sürede sonuca ulaştırmayı hedeflemekte ve vatandaşlarımızın memnuniyeti için Belediye birimlerimiz ile koordineli bir şekilde hareket ederek daha kaliteli ve hızlı hizmet üretme gayreti içerisindedir.

Batıkent Semt Birimi’nde semt sakinlerinin emlak vergisi ödemeleri, sicil kayıt ve emlak beyan kabul işlemleri, çevre temizlik ve ilan/reklam vergisi tahsilâtları gerçekleştirilmekte, ayrıca tüm yurttaşlarımıza yönelik meslek edindirme ve hobi kursları düzenlenmektedir.

 

Bölgemiz sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi için muhtarlarımız düzenli olarak ziyaret edilmekte, sorunların çözüm aşaması ile diğer kurum ve kuruluşlarla ilgili sorunların çözümü için izlenecek yol semt biriminde düzenlenen aylık toplantılarımızda değerlendirilmektedir.

 

Belediye Başkanımız Sayın Fethi YAŞAR’ ın önem verdiği projelerinden biri olan ve 18 Haziran 2010 tarihinde temeli atılan “Batıkent Kültür-Sanat ve Ticaret Merkezi” nin inşaatı 11 ay gibi kısa bir zaman diliminde bitmiş olup, 20 Mayıs 2011 tarihinde Batıkentli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Batıkent Semt Birimi’ni de içinde barındıran Batıkent Kültür-Sanat ve Ticaret Merkezi’nde vatandaşlarımızın vergi beyan kayıt ve ödemeleri, cenaze, nikah işlemleri ile diğer belediye hizmetlerinden yararlanabilecekleri birimlerin yanı sıra, sinema salonları, derslikler, mağazalar, sanatsal ve kültürel aktivitelerin yapılabileceği salon, nikah ve tiyatro salonu, Fuaye alanları, hamam-sauna, 13 ofis den oluşan ve  sivil toplum kuruluşlarına tahsis edilen temsilcilikler ile YENİMEK meslek edindirme ve hobi kursları da yeni merkezimizde çalışmalarına devam etmektedir.

Batıkent’e canlılık getirdiği Semt Birimimize gelen vatandaşlarımızca da ifade edilen projenin çok kısa sürede tamamlanarak Batıkentlilerin Tüm Sosyal İhtiyaçlarını karşılayacak Batıkent Kültür Sanat ve Ticaret Merkezi’ nde hizmet vermek çalışma şevkimizi artırdığı gibi, Belediyemiz adına bizlerinde gurur kaynağı olmaktadır.

Share