Yenimahalleli Mucitler Bilim Şenliği’nde Buluştu

Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Kent Konseyi tarafından düzenlenen Bilim Şenliği’nin 7’ncisi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen şenliğe; Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Erhan Aras, belediye meclis üyeleri, Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Cemalettin Gürler, muhtarlar, dernek ve STK yöneticileri ile çok sayıda okul katıldı. Savaş sebebiyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve Yenimahalle Belediyesi’nin destekleriyle Ankara’da misafir edilen Ukraynalı 30 öğrenci de şenliğe özel konuk olarak katıldı.

Genç mucitler tam not aldı

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi koridorlarında çok sayıda okul ve derneğin kurduğu stantlarda Yenimahalle’nin genç mucitleri icatlarını sergiledi. Kimi öğrenciler geri dönüşüm stantlarında tasarrufun önemini anlatırken kimileri doğal sabun ve parfüm yapımını uygulamalı anlattı. Öte yandan genç mucitlerin yaptığı fotoselli yollar, meteoroloji istasyonu, manyetik tren, deprem uyarı aleti gibi bir çok proje de katılımcılardan tam not aldı.

Kendinizi iyi yetiştirin ki yarınlarımız aydınlık olsun

Stantları gezerek, genç mucitlerin yaptığı çalışmaları inceleyen ve öğrencileri tebrik eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar kısa bir konuşmayla çocuklara nasihatte bulundu. Yaşar, “Biz yeni nesillerimizi ne kadar doğru yetiştirebilirsek, Türkiye’nin geleceği de o kadar aydınlık olacaktır. Çünkü Gazi Mustafa Kemal Atatürk bayramları çocuklara ve gençlere hediye ederken umudunu onlara bağlamıştır ve müspet ilime inanan, sorgulayan, düşünen, düşündüğünü yapabilen bir nesil yetiştirmek için adımlar atmıştır. İşte bugün onun yaptıkları sayesinde Türkiye Cumhuriyeti İslam ülkeleri arasında en gelişmiş ülkedir. Bizler de ilçemizde sizlerin en iyi şekilde yetişebilmesi için eğitimden spora, kültürden sanata her alanda hizmet üretmeye devam ediyoruz. Çocuklarım lütfen derslerinize çok çalışın, öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyin. Siz kendinizi iyi yetiştirin ki yarınlarımız aydınlık olsun” dedi.

Savaşsız bir dünya hedefliyoruz

Ukrayna’dan gelen konuk öğrencileri de işaret eden Başkan Yaşar, “Bakın bu kardeşleriniz savaş yüzünden bugün evlerinden, ülkelerinden çok uzaktalar. İnşallah kısa sürede tüm dünyada barış ve huzur sağlanır. Biz savaşsız bir dünya, barış içinde yaşayan insanoğlu hedefliyoruz” diye konuştu.

Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Cemalettin Gürler de verdiği desteklerden dolayı Başkan Yaşar’a teşekkür ederek, “Yenimahallemiz Cumhuriyetin değerlerinin en üst seviyede yaşandığı ilçedir. Refah düzeyi Türkiye ortalamasında en yüksek 5’inci ilçedir. Hedefimiz ilçemizi ilk 3’e ulaştırmaktır” dedi.

2 gün süren ve 25 okulun katıldığı şenlikte; Selçuklu Anadolu Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi, Orhan Eren İlkokulu miniklerinin Zeybek gösterisi ve Özel Şener Çakmak Eğitim Kurumları’nın Modern dans performansı da büyük beğeni topladı.

Share

Yenimahalle Gençlik Festivali Devam Ediyor

Dostluğa kulaç attılar

Yenimahalle Belediyesi’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlendiği “Yenimahalle Gençlik Festivali” kapsamında Yüzme Turnuvası yapıldı. Dostluğa ve kardeşliğe atılan kulaçlar sonrası tüm katılımcılara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar madalya taktı.

Belediyenin yüzme kurslarında eğitim alan 11-14 yaş arası 100’e yakın minik sporcu Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nda kıyasıya yarıştı.

Sporda örnek belediyeyiz

Müsabakaları izleyen Başkan Yaşar sporculara madalyalarını vererek, “Yenimahalle Belediyesi sporun her dalında altyapısını tamamlamış Türkiye’nin tek belediyesidir. Yenimahalle olarak Görme Engelliler Stadımız, Ampute Stadımız, spor merkezlerimiz, yüzme havuzlarımız, futbol sahalarımız ve kapalı spor salonlarımızla ilçemizde spor dalında eksiğimiz kalmadı. Spor sağlıktır, spor kardeşliktir, barıştır. Tek amacımız siz gençlerin sağlıklı olması ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasıdır. Festivalimize katılan tüm çocuklarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Festival tam gaz devam edecek

Gençlik Festivali 22 Mayıs Pazar gününe kadar sporun hemen her branşında turnuva ve müsabakalarla devam edecek. Hafta boyunca 7’den 70’e tüm vatandaşları sporla buluşturan Festival, 22 Mayıs’ta Batıkent Vedat Dalokay Parkı’nda saat 19.30’da düzenlenecek olan Gazapizm konseri ile son bulacak.

Share

Yenimahalle’de Gençlik Festivali başladı

Yenimahalle Gençlik Festivali sabah sporu ile start aldı

Yenimahalle Belediyesi’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlendiği “Yenimahalle Gençlik Festivali” sabah sporu ile başladı.

Vatandaşlara sağlıklı yaşamın kapılarını aralayan belediye, İsmail Hakkı Tonguç Parkı’nda saat 09.00’da uzman eğitmenler eşliğinde 7’den 70’e herkesi sporla buluşturdu.

Hentbolda kıyasıya mücadele

Yenimahalle Belediyesi festival kapsamında amatör sporcuları Atatürk’ü Anma Hentbol Turnuvası’nda buluşturdu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde gerçekleşen müsabakalara, Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü, Alfa İhtisas Spor Kulübü Kız Erkek, Kuvayi Milliye Ortaokulu, TED Koleji, Nasrettin Hoca Ortaokulu,  As Spor Kulübü ve Polatlı Belediyesi Spor Kulübü Hentbol Takımları katıldı. Turnuvada kıyasıya mücadele veren takımlar, sergiledikleri performansla büyük beğeni topladı. Salonu dolduran aileler ve hentbol severler tezahüratları ve alkışlarıyla sporculara destek verdi. Müsabakaları Yenimahalle Belediyesi’nin kadın hentbolcuları da izledi.

Kazanan dostluk oldu

Turnuvada Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da sporcuları yalnız bırakmadı. 10 takımın katıldığı turnuva sonunda sporculara madalyalarını takdim eden Başkan Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü olarak düzenledikleri turnuvaya katılan genç sporculara teşekkür etti.

Yaşar, “Yenimahalle Spor Kulübümüz Yenimahalleli gençlerimiz hangi branşta spor yapmak istiyorsa o branşta yetiştirmek için altyapıda tüm hazırlıklarını tamamladı. Yenimahalle olarak Görme Engelliler Stadımız, Ampute Stadımızla, spor merkezlerimizle, yüzme havuzlarımızla, futbol sahalarımızla ve muhteşem kapalı spor salonlarımızla spor adına eksiğimiz kalmadı. Tek amacımız siz gençlerin sağlıklı olması ve kötü alışkanlıklardan uzan durmasıdır. Bugünden spor yapmaya başlarsanız hem sağlıklı olursunuz hem de kötü alışkanlıklardan uzak durursunuz” dedi.

Atatürk’ün mirasına sahip çıkın

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeyi gençlere emanet ettiğini hatırlatan Başkan Yaşar, “Atatürk bu ülkeyi sizlere emanet etti. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz. Sizler ne kadar kendinizi geliştirir, bu millete yakışır bireyler olursanız ülkemiz sonsuza kadar ayakta kalır. Atatürk sizlere güvendi biz de sizlere güveniyoruz. Geleceğin bugünden daha parlak olacağına olan inancımız sizlere olan güvenimizdendir. Çok çalışın, çok okuyun, çok araştırın, sorgulayın ve asla Atatürk ve silah arkadaşlarının unutulmasına izin vermeyin. Yaşasın Mustafa Kemal, yaşasın 19 Mayıs” dedi.

Share

Yenimahalle Çiçek Festivalinde

Yaşar,“FLOWER FAST”in açılışını yaptı

Yenimahalle Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve İç Anadolu Belediyeler Birliği, Altınpark Fuar Merkezi’nde düzenlenen “FLOWER FAST” çiçek, süs bitkileri, peyzaj, park ve bahçe düzenleme festivalinde stant açtı.

12-15 Mayıs tarihleri arasında İç Anadolu Belediyeler Birliği, Ege Belediyeler Birliği, Türkiye Peyzaj Mimarları Odası, Ankara Çiçekçiler Esnafı Odası, Türkiye Çiçekçiler Federasyonu ve Risus Fuar ve Organizasyon iş birliğinde Altınpark Fuar Merkezi’nde düzenlenen Çiçek Festivali, Türkiye’nin dört bir yanından gelen peyzaj, çiçek, organik tarım ürünleri ve araç gereçleri üretimi yapan onlarca firma ve kuruluşu bir araya getirdi.

Bahçe süsleme gereçleri, süs bitkileri ve kent mobilyaları gibi birçok farklı standın kurulduğu fuar alanını İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Salim Çoruk ve Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras ile birlikte ziyaret ederek festivalin açılış kurdelesini kesen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Peyzaj, yalnızca Türkiye’de değil dünya genelinde önem kazanmış bir sektör haline geldi” dedi.

Kent’e uygun ağacı dikmeliyiz

İş ve siyaset dünyasından çok sayıda ismin ve kurum temsilcilerinin katıldığı “FLOWER FAST”in açılışında katılımcılara seslenen Yaşar “Kentlerimiz alt yapıda, üst yapıda, yeşil alanda, peyzaj konusunda ne kadar ilerliyorsa o derece değeri artıyor. Şehirlerimizi geleceğe düzgün ve düzenli hazırlamak durumundayız. Süs bitkileri konusu, şehirlerin gelişimi için çok önemli bir konu. Her bitkiyi her şehrimizde yetiştirmemiz mümkün olmuyor. Ülkemizde dört mevsimi aynı anda yaşadığımız bölgeler var. Peyzaj ve bitki üretimi kazanç sağlayan ayrı bir sektör haline geldi. Şehirlerin düzenli ve estetik görünümü için bu sektörü önemsememiz gerekiyor. Bitki seçiminde yaşadığımız bölgeyi dikkate alarak karar vermemiz büyük önem taşıyor. Büyük bir maliyeti üstlenerek ithal ağaçlar getirtmek yerine kendi bölgemize uygun bitki ve fidanları kendimiz üretmeliyiz. Yenimahalle’de göreve geldiğimiz günden beri 1 buçuk milyon metre kare yeşil alan ve park yapımını gerçekleştirdik. Bu alanların tamamında diktiğimiz bitkilerin Ankara’nın iklimine uygun olmasına dikkat ettik, özen gösterdik. Kendi seramızı yaptık ve süs bitkilerinin üretimini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Share

Yenimahalleli miniklere trafik eğitimi

Yenimahalle Belediyesi Havva Gürbüz Kreş ve Gündüz Bakımevi, Yenimahalle İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen trafik eğitimine ev sahipliği yaptı.

7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen trafik eğitimine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Kaymakamı Türker Çağatay Halim ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Okan Sarıkoç katılarak minikleri yalnız bırakmadı.

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Ata Mahallesi Havva Gürbüz Kreş ve Gündüz Bakımevi yanında konumlandırılan Mobil Trafik Eğitim Tırı’nda trafik kurallarını ve trafik güvenliğini öğrenen minik Yenimahalleliler, Jandarma Trafik Ekipleri ile birlikte parkurda öğrendiklerini uygulama şansı yakaladı.

Trafik ışıkları, yaya geçidi gibi temel kavramları mobil eğitim tırında hazırlanan videolar eşliğinde öğrenen minikler, parkurda bulunan akülü arabalarla trafiğe çıktı.

Trafik bilinci küçük yaşta oluşuyor

Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan mobil eğitim tırı ile küçük yaşta trafik bilincinin oluşması için eğitimler verildiğini belirten ekipler, “Çocuklarımızda trafik bilinci oluşturmak amacıyla eğitimler veriyoruz. Bugün 3-6 yaş arası 250’ye yakın kreş öğrencisine trafik eğitimi verdik. Trafik güvenliğinin ve trafik kurallarının küçük yaşlardan itibaren anlatılmasını amaçlıyoruz. Mobil eğitim tırında görsellerle anlattığımız temel bilgileri kurduğumuz parkur aracılığı ile uygulamalı olarak gösteriyoruz. Çocuklarımız için eğlenceli bir eğitim oluyor. Trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratılması amacıyla eğitimlerimiz yıl boyunca devam edecek” dedi.

Share

Ata Mahallesi Havuzuna Kavuşuyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, havaların ısınması ile birlikte inşaatı hızla devam eden Ata Mahallesi Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Yenimahalle’nin 5’inci havuzu olma özelliğini taşıyan spor tesisinde çalışmalar aralıksız sürüyor.

Başkan Yaşar, “Yenimahalle merkeze uzak mahallelerimizden biri olan Ata Mahallesi’nin planlı ve düzenli gelişimi için yatırımlarımız sürüyor. Hedefimiz her mahallemize eşit hizmet götürmek ve bunu başarmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Kreş hizmete açıldı, sırada yüzme havuzu var

Yenimahalle sakinlerinin spora yönelmesi için birçok proje hayata geçirdiklerini belirten Yaşar “Yenimahalle Belediyesi 5 yüzme havuzu olan bir ilçedir. İlçemizin 5’inci tam donanımlı yüzme havuzu ve spor tesisini Ata Mahallesi’ne konumlandırıyoruz. Yenimahalleliler spor yapsın, boş vakitlerini kaliteli geçirsin istiyoruz. Tesisimiz çocuklarımız yüzme öğrensin, gençlerimiz spor yapsın, yaş almış misafirlerimiz sağlıkları için yüzsün, spor yapsın istiyoruz. Ata Mahallesi Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi, modern ve 5 yıldızlı bir tesis olacak. Ata Mahallesi sakinleri kısa bir süre önce açılışını yaparak hizmete açtığımız kreş ve gündüz bakımevine kavuştu şimdi sırada havuz ve spor tesisi var” şeklinde konuştu.

6 bin 800 metrekare arsa üzerine konumlandırılan Ata Mahallesi Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi’nde yarı olimpik yüzme havuzu, fitness salonu, kafeterya, soyunma odaları, duş ve mescit gibi birçok bölümü içerisinde barındıracak.

Share

Halk Ozanları Yenimahalle’de Anıldı

Yenimahalle Belediyesi, Halk Ozanları Kültür Derneği tarafından düzenlenen “Gelenekten Geleceğe Ozanlarımız” programına ev sahipliği yaptı.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde, Büyük Halk Ozanı Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlenen programa Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Ozan-Der Başkanı Kamber Nar ve çok sayıda dinleyici katıldı.

Cemal Özgür Taşkıran’ın sunumu ile gerçekleştirilen etkinlikte OZAN-DER sanatçıları birbirinden değerli ozanların türküleri ve deyişleriyle konuklara unutulmaz bir gün yaşattı.

Ozanlık halkı sevmektir

Programda konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye’yi idare edenler, ister yerel ister genel yönetici olsun sanata ve sanatçıya saygı göstermek zorundadır. Kültürün olmadığı, sanatın olmadığı bir toplumda düzgün idare ve gelişmişlik olmaz. Sanatçı aykırıdır. Sanatçı gördüğünü kimseden korkmadan yazar ve söyler. Bizim geçmişimizde ozanlarımız çok büyük görevler yaptı. Ozanlarımız gerektiği yerde halka ışık tuttu, gerektiği yerde yanlış gördüğü konuları ve davranışları dile getirdi. Ozanlık sevgi, barış, kardeşliktir. Ozanlığın asıl amacı halkı, insanı, çevreyi sevmektir. Aramızdan ayrılan büyük ozanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.  Yenimahalle Belediyesi olarak, bu kültürün yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması için elimizden gelen tüm desteği veriyoruz ve desteğimizi sürdürmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

OZAN-DER’den Yaşar’a teşekkür plaketi

Ozan-Der sanatçıları tarafından düzenlenen etkinliklere yaptığı katkı ve sunduğu destekten ötürü Başkan Yaşar’a teşekkür plaketi takdim eden Dernek Başkanı Kamber Nar, “1974 yılında kurulan Halk Ozanları Kültür Derneği, o günden bu güne saymakla bitiremeyeceğimiz sanatçılarımıza ev sahipliği yaptı. Ozanlar,  halkın gözü, kulağı, dilidir. Onlar bizim dertlerimizi, hüzünlerimizi, sazıyla ve sözüyle dile getiren insanlardır. Bu gelenekte var olan usta çırak ilişkisini bizden sonraki kuşaklara bırakmak, yaşatmak istiyoruz. Kültürümüzün yaşatılmasında bizlere her türlü desteği sunan değerli başkanımız Fethi Yaşar’a çok teşekkür ediyorum. Yenimahalle Belediyesi’nin verdiğini destek bize büyük bir güç veriyor” dedi.

Share

Yılın Her Günü Anneler Günü

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ile birlikte Ergazi Mahallesi Muhtarı Emine Yıldız tarafından düzenlenen Anneler Günü programına katıldı.

Batıkent Andora Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinliğe katılarak anneleri yalnız bırakmayan Yaşar, “Sadece bir gün değil, yılın her günü annelerin baş üstünde tutulması gerekir” dedi.

En güzel hediye hak ettikleri saygıyı, değeri vermektir

Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Başkan Yaşar, “Annelere verilecek en güzel ve anlamlı hediye, hak ettikleri saygıyı, değeri vermektir. Bugün hala bir yerlerde anne veya anne adayı baskılanıyor, şiddete mağruz kalıyor, katlediliyorsa oturup düşünmek lazım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş Cumhuriyet, kadın-erkek eşitliğini ve fırsat eşitliğini içerisinde barındırıyor. O günlerden bu günlere büyük gelişim gösterdik. Fakat ne yazık ki kadınların sosyal hayatta ve iş hayatında kazandıkları haklar çağdaş medeniyetler seviyesinde bulunan ülkelere oranla yetersiz kalıyor. Eşit yurttaşlığı temel alan Türkiye Cumhuriyeti’nde kadınların hakkını hep beraber savunmalıyız” dedi.

Programa katılarak kadınların yanında olan Başkan Yaşar’a teşekkür eden Ergazi Mahallesi Muhtarı Emine Yıldız da “Böylesine anlamlı bir günde bizi yalnız bırakmayan Fethi Başkan’a teşekkür ediyorum. Başkanımız özellikle kadınların oluşturduğu projelere ve etkinliklere büyük önem veriyor” dedi.

Share

Yenimahalleli Annelere “Anneler Günü” Buluşması

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ile birlikte İnönü Mahallesi Muhtarı Zübeyde Dönmez tarafından Meydan AVM La Mode Salon’da düzenlenen Anneler Günü programına katıldı.

Anneleri bu özel gününde yalnız bırakmayan Başkan Yaşar, kısa bir konuşma yaparak başta Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere tüm annelerin gününü kutladı.

Devlet kadınına sahip çıkmalı

Yaşar, konuşmasında ülkenin içinde bulunduğu koşullara dikkat çekerek “Annelerimizin çektiği acıları, tacizleri, geçim zorluklarını, çocuklarının sıkıntılarını, devlete teslim ettikleri çocuklarını şehit olarak kucaklarına verdikleri günleri yaşıyoruz. Anneler Günü’nü ne kadar kutlamaya çalışsak da içimiz hep buruk kalıyor” dedi.

Başkan Yaşar, “Hep birlikte herkesin eşit yurttaş olduğu cumhuriyeti el birliği ile yaşatacağız. Devlet kadınına sahip çıkmadığı müddetçe bu ülkenin kalkınması da, ilerlemesi de mümkün değildir. Bacılarımıza, kardeşlerimize, analarımıza hep beraber sahip çıkacağız. Siz de haklarınızı savunacaksınız, erkekler de sizin yanınızda sizin haklarınızı savunacak. Yenimahalle’de bunu yapmak için elimden geleni yapıyorum. Bu vesileyle tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, şehit annelerimizin de ellerinden öpüyorum” dedi.

İnönü Mahallesi Muhtarı Zübeyde Dönmez de “Anne olmak bir gözün gerçeklere bakarken bir gözünle hayallere dalmaktır. Anne olmak yumuşacık tuttuğun kalbinle her sıkıntıya karşı dağ gibi durmaktır. Anne olmak her gürültüde evladının tek nefesini bile duymaktır. Anne olmak günah dolu dünyada işlenen en güzel sevaptır. Anne olmak vatanına sahip çıkmaktır. Anne olmak kanatlarının altındakilerini korumaktır. Bunlardan daha güzeli ise anneye sahip olmaktır. Sevgiyi, bağlılığı ve saygıyı temsil eden bütün annelerin Anneler Günü kutlu olsun” diye konuştu.

Batıkent Meydan AVM La ModeSalonu’nda düzenlenen gecede, Batıkentli anneler canlı müzik eşliğinde gece boyu dans edip eğlendi.

Share

Fethi Yaşar Vatandaşlarla ve Çalışanlarıyla Bayramlaştı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ramazan Bayramı sonrası belediye çalışanları ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törene CHP Milletvekili Servet Ünsal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar da eşlik etti.

“Yardımsever vatandaşlarımız bize güvendi”

Konuşmasında Yenimahalle’de Ramazan Ayı’nın coşkuyla geçtiğini söyleyen Başkan Yaşar, “Bir bayramı daha geride bıraktık. Ramazan Ayı boyunca mahalle iftarlarında, salonlarımızda, evlerimizde komşularımızla, akrabalarımızla birlikte yemekler yedik, dostlarımızla buluştuk. Ramazanın coşkusunu yaşamayı tekrar Allah bize nasip etti. Burada veren elin alan elden daha kıymetli olduğunu bilerek Yenimahalle Belediyesi’ne güvenen yardımsever vatandaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ramazan’da Yenimahalle’ye çok ciddi bağış geldi. Ramazan Ayı boyunca ayırdığımız bütçeden daha fazlasını yardımsever vatandaşlarımız ihtiyacı olan vatandaşlara iletmemiz için bağış yaptı. Bu da Yenimahalle Belediyesi’nin çok özel bir belediye olduğunu gösteriyor” dedi.

Yenimahalle 980 belediye arasından 5’inci oldu

Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi 980 belediyenin içerisinde TÜİK rakamlarına göre Türkiye’de gelişmişlikte 5’inci ilçe oldu. Yenimahallelilere hayırlı olsun. 2009’da sıralama olarak 200’lere bile erişemeyen Yenimahalle, bugün 5’inci sıraya çıktıysa bu başarıyı o günden bugüne Yenimahalle için çalışan, emekli olan çalışanlarımıza borçluyuz. Bu dönemde halka söz verdiğimiz ne proje varsa hepsini gerçekleştirmenin gurunu yaşıyoruz. Siyasetçi verdiği sözün arkasında durmalıdır. Ne söz verdiysem yerine getiriyorum, 3 projemiz kaldı onları da gerçekleştirdiğimiz zaman vatandaşa verdiğimiz sözlerin hepsini tutmuş olacağız. Sizlerde mesai arkadaşlarım olarak belediyemize gelen tüm vatandaşlarımızın buradan güler yüzle ayrılmasını sağlayın. Vatandaşa kötü davrananlarla zaten bu yolda birlikte yürümemiz mümkün değildir. Yolumuzda başarılar diliyorum. Daha güzel bayramlarda buluşmak dileğiyle” diye konuştu.

Yenimahalle’de bayram coşkusu

Yaşar, bayram kutlamasına ilçenin dört bir yanını konvoyla gezerek devam etti.

Vatandaşların ve esnafın Ramazan Bayramı’nı kutlayan Başkan Yaşar, evlerinin balkonlarından ve dükkanlarından çıkarak Ramazan coşkusuna ortak olan vatandaşlara el salladı. Bayram konvoyu ile birlikte Yenimahalle’de taksi duraklarını ve kahvehaneleri de ziyaret eden Yaşar, esnafa bayram çikolatası da ikram etti.

Share