Yenimahalle Belediyesi ve MMO Protokol Yeniledi

Yenimahalle Belediyesi, “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereğince ilçe sınırları içerisindeki asansörlerin güvenli ve işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığını tespit etmek için Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO) A Tipi Muayene Kuruluşu olan Asansör Merkezi (AKM) ile 4 yıllık protokol yeniledi.
Asansör Bakım Protokolü 4 Yıllığına Yenilendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu asansör periyodik kontrol ücret tablosundaki taban fiyatın esas alındığı protokol, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve MMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Özkalender arasında imzalandı.

Asansörlerin performansı ve güvenilirliğini artacak

İmzalanan protokol ile ilçe asansörlerinin tescil ve yıllık periyodik kontrolleri, MMO tarafından yapılacak.

Protokolün Yenimahalle’ye hayırlı olmasını dileyerek asansör güvenliğinin çok önemli olduğuna değinen Başkan Yaşar, “Asansörlere uygulanan bakımın amacı asansörlerin performansını ve güvenilirliğini arttırmak” dedi.

“Görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz”

İlçede yaşanan asansör kazalarının önüne geçmek için üzerlerine düşen görevi titizlikle yerine getirdiklerini belirten Yaşar, “Maalesef ülkemizde çok sayıda asansör kazası yaşanıyor. Bu yüzden biz de ilçemizdeki asansörlerin can ve mal kaybına yol açmaması için üzerimize düşen görevi titizlikle ve layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Share

Elifim Atölyesi Resim Sergisi Açıldı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Elifim Resim Atölyesi ressamlarının eserlerinden oluşan sergi açılışını gerçekleştirdi.
Başkan Yaşar, “Sanat Olmadan Toplum Gelişemez”

Tümü yağlı boya resimlerden oluşan serginin açılış kurdelesini kesen Yaşar “ Sanatın egemen olmadığı bir toplumdan gelişmeyi bekleyemezsiniz” dedi.

Zafer Çarşısı Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergide, Elifim Resim Atölyesi’nde çalışmalarını sürdüren 8 ressama ait 200’e yakın yağlı boya resim sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi 20-25 Ocak arasında sanatseverlere açık olacak

Fotoğraf çalışmalarından düzenlenen resimlerin yanında dekoratif figürler, portre çalışmaları, doğa ve hayvan figürleri gibi birçok temaya sahip eserin sanatseverler için sergilendiği Elifim Atölyesi Resim Sergisi, 20-25 Ocak tarihleri arasında resim meraklıları için açık olacak.

Yaşar, “Gelişmişlik sanata verilen değer ile ölçülür”

Sergide bulunan eserleri inceleyerek ressamları tebrik eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Barışı, sevgiyi, kardeşliği, ülkemizin kültürünü ve geçmişten gelen değerlerini insanlara öğretmesi açısından sanata büyük önem veriyorum. Bir toplumun gelişmişlik seviyesini anlamak için o ülkede sanata verilen değere bakmak gerekiyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmemiziçin kültüre, sanata ve sanatçıya önem vermemiz gerekiyor. 5 gün boyunca açık olan bu serginin vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi göreceğine inanıyor, eserleri sergilenen değerli ressamlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Share

Yenimahalle’nin Konukevi, 150 Bin Kişiye Sıcak Yuva Oldu

Yenimahalle Belediyesi’nin Ankara dışından gelen ve kanserle mücadele eden hasta ve hasta yakınları için 2014 yılında hizmete açtığı Zübeyde Hanım Konukevi, açıldığı günden beri 150 bine yakın kişiyi ağırladı.
Yenimahalle’nin Konukevi, 150 Bin Kişiye Sıcak Yuva Oldu

Ankara’nın tek kanser hastanesi olan Onkoloji Hastanesi yanında bulunan misafirhane, şehir dışından gelip günlerce hastane bahçesinde beklemek zorunda kalan hasta yakınlarının barınma sorununu çözdü.

Ev ortamını aratmayan hizmet

4 bin 600 metrekare alana sahip konukevi birer, ikişer, üçer kişilik oda seçenekleri ile 5 yıldızlı otel konforu sunuyor. Banyodan televizyona kadar her ayrıntının düşünüldüğü merkezde ayrıca ücretsiz 3 öğün yemek olanağı, internet kafe ve otopark da yer alıyor. 200 yatak kapasiteli merkez, hasta yakınlarına ev ortamını aratmayan sıcak bir yuva oluyor.

Kadın sığınmaevine de tam destek

Sadece konuk evi sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayan tesis personelleri yemeklerini de kendileri yaparak, Yenimahalle Belediyesi kadın sığınma evinin de günlük yemek ihtiyacını karşılıyor. Artan yemeklerin de değerlendirildiği konukevinden, barınaktaki sevimli dostlara da yemek yardımı yapılıyor.

Başkent’e yapılan en hayırlı yatırım

11 yıldır Yenimahalle’ye irili ufaklı yüzlerce yatırım yaptıklarını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Hizmet binaları, alt yapı, üst yapı ulaşım her biri belediyelerin işi. Biz de bugüne kadar gece gündüz demeden çalıştık. Birçok örnek çalışmaya imza attık. Adımızı Türkiye’de duymayan kalmadı. Elbette gurur duyuyorum. Ama sosyal projeler, direk vatandaşın derdine derman olan işler evime huzurla gitmemi sağlıyor. Konukevi hep hayalini kurduğum bir hizmetti. Yaklaşık 6 yıldır oradan yerli, yabancı binlerce vatandaşı ağırlıyoruz. Aldığımız hayır duaları bize de Yenimahalleli hemşerilerime de bir ömür yeter” diye konuştu.

Share

Nazım’da “3 Usta Bir Muhabbet” Gecesi

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Anadolu müziğinin 3 usta sanatçısı Arif Sağ, Sabahat Akkiraz ve Erdal Erzincan’ı ağırladı. “3 Usta Bir Muhabbet” adlı Türk Halk Müziği konserine Başkentli müzik severler yoğun ilgi gösterdi.
Nazım’da “3 Usta Bir Muhabbet” Gecesi

Türkülerin ve deyişlerin, bağlamanın eşsiz büyüsü ile dinleyicilerin beğenisine sunulduğu konsere Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Ankara Milletvekilleri Servet Ünsal, Ali Haydar Hakverdi ve çok sayıda başkent sakini katıldı.

Türkülerin ustaları Yenimahalle’de

Türkiye’nin birçok şehrinde gerçekleştirilen konserin 15’incisini Yenimahalle’de düzenleyen Arif Sağ,  sevilen türküleri ve muhteşem halk müziği eserlerini, Erdal Erzincan ve Sabahat Akkiraz ile birlikte söyleyerek, Başkentlilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

3 usta sanatçıyı aynı sahnede buluşturan Türk Halk Müziği konserinde, Aşık Mahsuni Şerif, Aşık Veysel ve Dadaloğlu gibi tarihe damga vurmuş halk şairi ve ozanlarının eserleri yorumlandı.

“Hakkı, adaleti ve sevgiyi türkülerden öğrendik”

Konser sonrasında usta sanatçılara çiçek takdim ederek, katılımcılara seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Türkülerimizin ve deyişlerimizin içerisinde farklılıklarımıza rağmen barış içinde yaşama arzusu yatıyor. Söylenen bu türküler bizi biz yapıyor. İnsan sevgisini, vatan sevgisini, hakkı, adaleti, barışı biz bu türkülerden öğrendik. Unutulmaz şairlerimizin ve halk ozanlarımızın ezgilerini ve türkülerini bizlerle buluşturan değerli sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara seyircisini çok sevdiğini belirten usta sanatçı Arif Sağ “ Uzun zamandır Ankara seyircisi ile bir arada olma fırsatı bulamıyorduk. Bu güzel salonda Ankaralılarla birlikte muhabbet ile türkü söylemekten mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

Share

Yenimahalle’de 2’inci Dönem Kampı

Yenimahalle Belediyesi’nin ilçede yaşayan ortaöğretim, lise ve mezun öğrencilere “Eğitime Destek Projesi” kapsamında ücretsiz olarak hizmete açtığı destek eğitim merkezleri, yarıyıl tatilinde de öğrencilere kapılarını açıyor.
Yenimahalle’nin Destek Eğitim Merkezleri Yarıyılda da Açık

Bu kapsamda Demetevler (ortaokul), Karşıyaka (ortaokul-lise), Batıkent (ortaokul), Şentepe (ortaokul) ve Ragıp Tüzün (lise) Destek Eğitim Merkezi’nde öğrenciler, yarıyıl tatilinde 1 hafta sürecek olan hızlandırılmış kursla 2’inci döneme hazırlanacak.

“Onlar sayesinde ülkemizi ileri noktalara taşıyabiliriz”

Kurslarda genel tekrar ve konu eksikliklerinin giderilmesi amacıyla çalışmalar düzenlenerek soru çözümleri yapılacak. Rehberlik hizmetinin de verildiği destek eğitim merkezlerinde, rehber öğretmenler öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgilenecek.

Göreve geldiği günden itibaren eğitim konusunda çok ciddi hizmetler yaptıklarını dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Sağlıklı bir toplum sağlıklı bir eğitimle yaratılır. Projenin maddi olarak çocuklarını kursa gönderecek durumu olmayan aileler için büyük bir olanak olduğuna inanıyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlar sayesinde ülkemizi ileri noktalara taşıyabiliriz. Bu da ancak eğitimle olur” dedi.

“Çocuklarımız yarıyıl tatilini boş geçirmesin”

Yenimahalleli öğrencilerin yarıyıl tatilini kurslarda geçirerek bir sonraki döneme başarılı bir şekilde dönmelerini amaçladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Yaşar, “Eğitim konusunda üstümüze düşen görevi fazlasıyla yapıyoruz. Çocuklarımız yarıyıl tatilini boş geçirmesin, onlara katkı sağlayalım dedik ve hızlandırılmış kursumuzu bu yıl da açtık. Şu anda merkezlerimizde binlerce öğrenci eğitim alıyor. Kurs merkezlerimize gelerek çok iyi üniversitelere yerleşen öğrencilerimiz var, hepsiyle gurur duyuyorum” diye konuştu.

Share

Yaşar, Öğrencileri Karne Günü Yalnız Bırakmadı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yarıyıl tatiline girecek öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.
Yenimahalle’de 7 den 70’e Karne Sevinci

Batıkent Destek Eğitim Merkezinde eğitim gören öğrencilerle bir araya gelen Başkan Yaşar “ Yenimahalle’de her projeyi sizlerin geleceğini düşünerek hazırlıyoruz” dedi.

6,7 ve 8’inci sınıflarda öğrenim gören gençlere,okula yardımcı eğitim hizmeti sunan Batıkent Destek Eğitim Merkezinde, karne sevinci yaşayan gençlerle bir araya gelen Yaşar, öğrencilerle birlikte yarıyıl tatili öncesi pasta kesti.

300öğrencinin eğitim hizmetinden faydalandığı Batıkent Destek Eğitim Merkezinde, yarıyıl tatilinde okumaları için roman ve hikaye kitabı da dağıtan Yaşar, karne heyecanı yaşayan gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Aydınlık Türkiye’nin yolu eğitimden geçiyor”

Kitap dağıtımı sonrasında öğrencilere seslenen Yaşar “Yenimahalle Belediyesi olarak sizlerin daha iyi yetişmesi, gelecekte ülkemize fayda sağlayacak ve katkı sunacak mevkilerde bulunmanız için elimizden gelen bütün olanakları seferber ediyoruz. Geleceğin mimarları, hâkimleri, doktorları, bürokratları Yenimahalle’den çıksın istiyoruz. İlçemize açtığımız etüt merkezleri ve kreşlerde binlerce çocuk ve genç eğitim görüyor. Ayrıca Yenimahalle’de devlet okullarına büyük destek veriyoruz. Türkiye’nin aydınlık ve çağdaş bir geleceğe kucak açmasının yolu çocuklarımızın ve gençlerimizin kaliteli eğitim almasından geçiyor. Bu düşünceleri esas alarak Yenimahalle’de durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz. Yarıyıl tatilinizin güzel ve neşeli geçmesini diliyorum” dedi.

Miniklerin karne sevinci gözlerine yansıdı

Ayrıca karne heyecanı, 10 ayrı noktada,3-6 yaş arası minik Yenimahalle sakinine kreş ve gündüz bakım hizmeti veren Yenimahalle Belediyesi Kreşlerinde devam etti. Aileleri ve öğretmenleri ile birlikte düzenlenen etkinliklerde karne sevinci yaşan minikler, çeşitli oyunlar oynayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Share

”Bir Çocuk da Sen Giydir”

Yenimahalle Belediyesi Ata Semt Birimi’nin başlatmış olduğu “Bir Çocuk da Sen Giydir” adlı proje ihtiyaç sahibi çocukların yüzünü güldürüyor.
Yenimahalle’den Gönülleri Isıtan Proje

Proje ile Yenimahalle ilçe sınırları içerisinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin bulunduğu okullara giden Ata Semt Birimi Koordinatörlüğü yetkilileri,  gönüllü ailelerin aldığı kışlık kıyafetleri, öğrencilere hediye ediyor.

Anlamlı proje gönüllüleri bekliyor

Pantolon, mont, kazak, bot, eldiven, şapka, çorap gibi birçok kışlık kıyafetin bağışlandığı projede, hem çocuklar hem de gönüller ısınıyor.

2019 yılının Aralık ayında başlayan anlamlı proje ile şuana kadar yaklaşık 100 çocuk giydirildi. “Bir çocuk da ben giydirmek istiyorum” diyen vatandaşlar Ata Semt Birimi’ne giderek ya da 0312 247 53 16 numaralı telefon numarasını arayarak bilgi alabilirler.

“Sosyal sorumluluk projelerine elimizden gelen desteği veriyoruz”

Yenimahallelilerin kaliteli bir yaşam sürmeleri adına Yenimahalle Belediye Başkanı olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek verdiklerini belirten Fethi Yaşar, “Göreve geldiğim günden bu yana sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışıyor ve sosyal sorumluluk projelerine elimizden gelen desteği veriyoruz. Bu kapsamda birimlerimiz de kendi çapında projeler üretiyor. ‘Bir Çocuk da Sen Giydir’ projesi de bunlardan biri. Gönüllülerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Share

AKOSCEP’le Sorunlara Hızlı Çözüm

Teknolojik yenilikleri yakından takip eden Yenimahalle Belediyesi, iki yıl önce uygulamaya koyduğu Akıllı Kent Otomasyon Sistemi “AKOSCEP” ile 5 bin yakın vatandaşın istek ve taleplerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturdu.
Cep Uygulaması 5 Bin Vatandaşın İmdadına Yetişti

AKOSCEP Android ve IOS uygulamalarıyla belediye işlemlerini cep telefonundan yapabilen, cep telefonlarının veya tabletlerinin store bölümüne Yenimahalle ya da Yenimahalle Belediyesi yazarak uygulamayı ücretsiz indiren vatandaşlar sistemin keyfini sürüyor.

Zamandan tasarruf sağlayan uygulama

Yenimahalleliler, zamandan tasarruf sağlayan uygulamaya girerek istek şikayet bölümünden giderilmesi gereken eksikliklerin fotoğrafını ve konumunu belediye yetkililerine gönderiyor.

Talebin bir an önce yerine getirilebilmesi için ilgili birimleri harekete geçiren Yenimahalle Belediyesi ise sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyor.

“Göremediğimiz eksiklikler olabilir”

Gün geçtikçe gelişen teknolojiyi takip etmek gerektiğini ve Yenimahalle Belediyesi olarak teknolojik yenilikleri kullandıklarını dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle çok geniş sınırları olan bir ilçe. Belediye çalışanlarının her yere yetişmesi mümkün olmayabiliyor. Göremediğimiz eksiklikler olabilir. Bu durumda bu uygulama imdadımıza yetişiyor. Genelde şikâyetler; yollarda oluşan çukurlar, kaldırımlardaki kırıklar, ağaç budama ve sokaklara atılan çöpler ile ilgili oluyor. Yenimahalleli hemşerilerim bunları bize teknolojiyi kullanarak hızlı bir şekilde ulaştırıyor. Bu sayede vatandaşlarla işbirliği içinde Yenimahalle için çalışıyoruz’” dedi.

Aynı zamanda uygulamada borç sorgula-öde, arsa rayiç değer sorgulama, kent rehberi, hizmetler, duyurular-ihaleler, haberler ve etkinlikler gibi hizmetler de vatandaşlara sunuluyor. 2018 yılında 5 bin 127, 2019 yılında ise 4 bin 78 kişinin borç ödemesi gerçekleştirdiği uygulama ile Yenimahalle Belediyesi’nin Facebook, Twitter, web sayfası ve çağrı merkezine de kolaylıkla erişilebiliyor.

Share

Mavi gözlü Dev Yenimahalle’de Yad Edildi

Dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet Ran, 118’inci doğum gününde Yenimahalle Belediyesi tarafından adına yakışır etkinliklerle anıldı.
Nazım Hikmet 118 Yaşında

“Çocukların Barışı” resim sergisi ve  “Yarına Davet” adlı melodram sahne gösterisinin yer aldığı anma gecesi, Başkentli konuklardan yoğun ilgi gördü.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar katıldı.

“Çocukların Barışı” resim sergisi açıldı

Usta şairi anma gecesi, kendi adını taşıyan sanat merkezinde Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın organize ettiği “Çocukların Barışı” adlı resim sergisinin açılışıyla başladı. Nâzım Hikmet’in “Kız Çocuğu” şiirinin bir çok dile çevrilip, farklı ülke çocukları tarafından resimlerle yorumlandığı ve Sanat yönetmenliğini Metin Deniz’in yaptığı sergi, 20 Ocak Pazartesi gününe kadar Başkentli çocuklarla ve sanatseverler ile buluşmaya devam edecek.

Nazım’ın dizeleri Yenimahalle’de müzikle buluştu

Gecenin ilerleyen saatlerinde ise “Yarına Davet” adlı müzikli sahne gösterisi ile Yenimahalle’de Nazım’ın dizeleri müzikle buluştu.  Gösteride usta oyuncu Yetkin Dikinciler’in okuduğu Nazım Hikmet şiirleri, ünlü müzisyen Senem Demircioğlu’nun şarkıları ve İklim Tamkan’ın piyanosu eşliğinde seyircilerin beğenisine sunuldu.

Şiirleriyle ölümsüzleşen Nazım Hikmet’in yad edildiği programda sanatçılar, Ahmet Arif, Ömer Hayyam, Cemal Süreyya gibi tarihe damga vurmuş şairlerin dizelerini de yorumlayarak dinleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Nazım Hikmet, yüreği güzel bir adamdır

 

Nazım Hikmet’in doğum gününü kendi adını taşıyan bir sanat merkezinde düzenlenen etkinlikle kutlamanın haklı gururunu yaşadığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Nazım Hikmet, yüreği güzel bir adamdır. Memleketini, insanını dert edinmiş, suya sabuna dokunmayı tercih etmiş, tüm çektiği acılara rağmen kral çıplak demeyi de kendine düstur edinmiş bir insandır. En güzel aşk ve hasret dizelerinin sahibi Nazım hikmet, aynı zamanda mahpusluğu, zindanları, sürgünleri de göze alabilmeyi başarmış, ikiyüzlü olmayı reddetmiş bir insandır. Sömürülen halkı, fakirliği, sürü psikolojisini en güzel ondan dinliyoruz. Yani Nazım hala,  Gülhane Parkı’nda bir ceviz ağacıdır bakmasını bilene. Ömrü memleket hapishanelerinde, mahkemelerde geçmiş, sürgün edilmiş, memleketinden kovulmuş, yetmemiş vatan hainliğiyle suçlanmış, vatandaşlıktan atılmıştır. Hep o özlemini ve hasretini çektiği bir köyde çınar ağacının dibine gömülmeyi hayal ederek ölmüş, yaban topraklara gömülmüştür. Ama memleket sevgisini, özlemini bu kadar güzel anlatabilen bir insan vatan haini olabilir mi? Onu suçlayanlar onun kadar güzel memleket şiiri yazabiliyorlar mı?” dedi.

 

Bu memleket bizim

Yaşar “Nazım Hikmet’in de dediği gibi ‘Bu memleket bizim’ Tüm renkleriyle tüm farklılıklarıyla, eksiklikleri fazlalıklarıyla, güzellikleri ve çirkinlikleri ile bizim. Bu topraklarda bir arada yaşayabilmemizin, bu ahengin devam etmesinin yolu da bir olmak, bir arada olmak. Birilerini suçlayarak, yaftalayarak değil, anlamaya çalışarak ortak yaşam kültürünü geliştirmemiz gerekir. Geçmişte yapılan bu suçlamalar, sürgünler, vatandaşlıktan çıkarmalar bize bir şey kazandırmadı sadece dünya çapında adımızı lekeledi. Yani Nazım ve Nazım gibilere bir şey olmadı, onlar değerlerinden kaybetmedi biz kaybettik” diye konuştu.

Gecenin sonunda ayakta alkışlanan sanatçılara Başkan Yaşar da tüm Yenimahalleliler adına çiçekle teşekkür etti.

Share

Yenimahalle’de Atıklar Sanat Eserine Dönüşecek

Yenimahalle Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan ilkokul ve ortaokulları “Atıkları Sıfırla” adlı tasarım yarışmasında buluşturuyor.
Yenimahalle’de Atık Tasarım Yarışması Başladı

Atık malzemelerin, çocukların ellerinde birer sanat eserine dönüştürülmesinin amaçlandığı yarışmada, atıklardan en çevreci çalışmayı yapan ilk üç ortaokul ve ilkokula para ödülü verilecek.

19 Nisan son gün

19 Nisan Pazar günü sona erecek olan yarışmaya katılmak isteyen okullar telefon ya da e-mail yoluyla belediyeye bilgi vererek, tasarımları Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne teslim edecek.

En yaratıcı atık tasarımını ortaya koymak için öğrencilerin kıyasıya mücadele vereceği yarışmanın sonuçları ise 30 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında açıklanacak. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi almak isten okul yetkilileri 0312 278 75 16 telefon numarasını arayabilirler.

“Sadece tüketen değil üreten bireyler olmalarını istiyoruz”

Sonuçlara göre birinci olan ilkokul ve ortaokula 2 bin TL, ikinci okullara bin 500 TL, üçüncü olan okullara ise biner lira olmak üzere toplamda 9 bin TL ödül verilecek.

Yarışma ile öğrencilere çevre bilincini aşılayarak, sadece tüketen değil üreten bireyler olmalarını sağlamak istediklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Geri dönüşüm yoluyla atıkların yeniden değerlendirilmesi, çocukların hayatlarında sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olmalarına yardımcı olacaktır. Hedefimiz çocuklar arasında çevre bilincini yaygınlaştırmak, geri dönüşüm ve sıfır atık konularında farkındalık oluşturmak, çocukların geri dönüşebilen atıkları tanımalarını sağlayarak geri dönüşüm bilincini arttırmak” dedi.

Share