Kahvehanelere çay ve şeker desteği

Yenimahalle Belediyesi, pandemi nedeniyle zor günler geçiren kahvehane esnafına destek oldu. Kontrollü normalleşme süreci ile birlikte kapılarını yeniden açan ilçe genelinde 160 kahvehaneye, Yenimahalle zabıtası tarafından toplamda 480 kilogram çay ve 800 kilogram şeker dağıtıldı
Kahvehanelere çay ve şeker desteği

İlk çaylar belediyeden

Türkiye’de corona virüs salgını başladığı günden bu yana kısıtlamalardan en çok etkilenen esnaf gruplarına belediye imkanları ölçüsünde destek vermeye çalışan Yenimahalle Belediyesi, kahvehane esnafını da yalnız bırakmadı. Zabıta ekipleri, ilçe genelinde kapılarını yeniden açan 160 kahvehane esnafını tek tek ziyaret etti. Esnafa hayırlı işler dileyen ekipler her işletmeye 3 kilo çay ile 5 kilo şeker destekte bulundu.

Esnafımızın yanındayız

Uzun süre sonra hizmet vermeye başlayan kahvehane esnafına can suyu olması adına destek paketi hazırladıklarını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “İlçe esnaflarımızın tamamına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Maske, dezenfektan, kolonya, dezenfeksiyon işlemleri başta olmak üzere bir çok esnafımıza gıda paketi desteği de dağıttık. Şimdi de çam sakızı çoban armağanı kahvehane esnafımızın ilk çayları bizden olsun istedik. İnşallah bereket getirir. Tüm esnafımıza hayırlı ve bol bereketli günler diliyorum” dedi. Destek paketlerini alan esnaf da çok zor günler geçirdiklerini belirterek “Düşünülmek, hatırlanmak çok güzel. Bize umut oluyorlar. Her zaman yanımızda olan Başkan Yaşar’a ve Yenimahalle Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Share

Yenimahalle’de deprem haftasında sivil savunma sergisi

Afete hazırlık konusunda yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Yenimahalle Belediyesi, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında “Dünden Bugüne Sivil Savunma” başlıklı sergi düzenledi.
Sivil Savunma’nın dünü ve bugünü sergide

Yenimahalle Belediyesi, AFAD Ankara İl Müdürlüğü ve Sivil Savunma Uzmanları Derneği tarafından afet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen “Dünden Bugüne Sivil Savunma” sergi açılışı Batıkent Meydan AVM’de yapıldı. Cuma gününe kadar açık olacak sergide geçmişten günümüze arama kurtarma ekipmanları da gösterime çıktı.

İlçe sakinlerinin geniş katılım gösterdiği sergi açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras, AFAD Ankara İl Müdürü Soner Tütün, Sivil Savunma Uzmanları Derneği Başkanı Olcay Yılmaz ve muhtarlar katıldı.

 “Önlem alarak hazırlıklı olmalıyız”

Arama kurtarma konusunda geçmişten günümüze kıyafetleri, kurtarma ekipmanları, muhabere ekipmanları gibi sivil savunmada kullanılan araç ve gereçlerin sergilendiği sergi açılışında katılımcılara seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Deprem kuşağında yer alan bir ülke olduğumuzu hepimiz biliyoruz. Geçmişte Erzincan, Erzurum, Elazığ, Gölcük ve en son İzmir’de yaşadığımız depremler, bize önlem almak ve depreme hazırlıklı olarak yaşamamız gerektiğini açıkça hatırlatıyor. Depremlerde can ve mal kaybını en aza indirmek için çalışmalıyız. Hem genel idare hem yerel yöneticiler hem de vatandaşlar deprem konusunda ortak mücadele etmeli, bu konuda eğitimli olmalıyız” dedi.

“Afetlerde can kaybını azaltmanın yolu eğitimden geçiyor”

Toplumun bilinçlenmesinin ve afetlere karşı nasıl davranacağını bilmesinin can kaybının azalmasında büyük öneme sahip olduğunu belirten Yaşar, “Afet öncesi ve sonrasında neler yapılacağına dair temel bilgileri olan bireyler, afet zararlarını azaltmanın en önemli unsurlarından biri olacaktır. Yenimahalle Belediyesi olarak düzenlediğimiz bu etkinlikler, afetlerin zararını en aza indirmek için toplumda önlem alma ve farkındalık yaratma amacını taşıyor. Afete Hazır Türkiye ve Afete Hazır Yenimahalle Projesi ile bireyden başlayarak toplumun tüm kesimine afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürünü kazandırmayı, bireylerin afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Düzenlediğimiz bu sergi ile Afetlere Hazırlık Yılı’nda vatandaşlarımız afet konusunda bilinçlenecek, öncesi ve sonrasında afet durumlarında yapılması gerekenleri öğrenecek. Bu önemli etkinliğin gerçekleştirilmesinde tüm paydaşlara teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Dural “Yıl boyunca afet ve deprem eğitimleri sürecek”

Sergi açılışı öncesinde kısa bir konuşma yapan Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural, “Ülkemiz bir deprem ülkesi. Düzenlenen bunun gibi etkinlikler hem toplumun afet bilincini artırmak ve duyarlılık kazandırmak konusunda bizlere bir farkındalık sağlıyor. AFAD, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları birlikteliğinde afet konusunda değişik meslek grupları ve tolum kesimlerine yıl boyunca afet ve deprem eğitimi vereceğiz. Toplumda afet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen bu serginin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Share

Yenimahalle’de kütüphaneler açıldı

Yenimahalle Belediyesi’nin ders çalışma ortamı bulamayan çocuklar, sınavlara hazırlanan gençler ve okuma sevdalısı Yenimahalleliler için hizmete açtığı ancak pandeminedeniyle kapalı olan kütüphaneleri yeniden hizmete açıldı.
Yenimahalle’de kütüphaneler açıldı

9 ayrı noktada kütüphane hizmeti

Sınavlara hazırlanmak ve ders çalışmak isteyen öğrencilere eğitim desteği sunan Yenimahalle Belediyesi; Yenimahalle Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri, Karşıyaka Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri, Ata, Serhat, Kaletepe, Turgut Özal Kültür Merkezi, Demetevler, Ragıp Tüzün Eğitime Destek Merkezleri ve Meydan AVM belediye ek hizmet binası olmak üzere 9 ayrı noktada ilçe sakinlerine kütüphane hizmeti sunuyor.

Gerekli tüm önlemler alınarak kapılarını tekrar ilçe sakinlerine açan Yenimahalle Belediyesi kütüphaneleri, hafta içi sabah 10:00 ve akşam 20:00 saatleri arasında hizmet verecek.

Eğitim yuvalarımızı birer birer açıyoruz

Hizmete açılan tüm eğitim yuvalarında ve kütüphanelerde covid 19 ile ilgili gereken tüm önlemlerin alındığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de gençlerin ve çocukların iyi üniversitelerde okumasını, iyi mesleklerde çalışmasını hedefliyoruz. Bu nedenle evinde ders çalışma ortamı bulamayan, sınavlara hazırlanma şansını yakalayamayan tüm sakinlerimize temiz ve güvenli bir ortam sunuyoruz. Ülke genelinde pandemi nedeniyle alınan kararlar doğrultusunda birçok hizmete ara vermek zorunda kaldık. Gerekli tüm önlemleri alıyor ve bu eğitim yuvalarını birer birer vatandaşın hizmetine açıyoruz. Bu süreçte özellikle vatandaşlarımızın temizlik, sosyal mesafe kurallarına maske kullanımına dikkat etmesi gerekiyor” dedi.

Share

Sporun kalbi Yenimahalle’de atıyor

Başkent’in en büyük ve en donanımlı spor merkezleri ve yüzme havuzlarına sahip olan Yenimahalle’de binlerce sporcu yetişiyor. 5 yıldızlı spor tesisleriyle 12 yıldır ilçe sakinlerine bir yandan sağlık için spor yapma imkanı tanıyan, bir yandan da genç yetenekleri keşfederek spor camiasına kazandıran Yenimahalle Belediyesi, spora ve sporcuya yatırım yapmaya devam ediyor.
5 yıldızlı spor merkezlerinde sporcu ordusu yetişiyor

Ankara’nın sporda öncüsü olan Yenimahalle Belediyesi, spor kulübü bünyesinde toplam 21 lisanslı spor branşı ve 713 lisanslı sporcu ile ulusal ve uluslararası müsabakalarda Başkent’i gururla temsil ediyor.

4 adet olimpik yüzme havuzu

Ankara’nın en çok havuza sahip belediyesi olma unvanını elinde bulunduran Yenimahalle Belediyesi, 4 adet tam donanımlı havuz ve spor kompleksiyle ilçe sakinlerine dört mevsim yüzme keyfi yaşatıyor.

İlçenin dört bir yanına konumlandırılan Hacı Sabancı, Bülent Ecevit, Turgut Özakman ve Prof. Dr. Mehmet Haberal yüzme havuzlarından 59 lisanslı sporcu profesyonel olarak belediyeyi temsil ederken, her yıl yaklaşık olarak 250 bin kişi havuzlardan faydalanıyor.

Yenimahalle Belediyesi, olimpik yüzme havuzu ve spor tesislerinin 5’incisini ise Ata Mahallesi’ne kazandırmak için gün sayıyor.

5adet tam donanımlı spor merkezi

Yüzme havuzlarının yanı sıra spor merkezleriyle de örnek gösterilen Yenimahalle Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi, Aydın Onur Spor Merkezi, Serhat Spor Merkezi ve Batıkent Semt Stadı’nda hem amatör spora hem de ilçe sakinlerine kucak açıyor.

Hentbol, Voleybol, Futbol, Basketbol, Badminton, Yüzme, Buz Pateni, Bilardo, Taekwondo, Jimnastik, Masa Tenisi, Kick Boks, Atletizm, Bale, Bocce, Boks, Bowling, Dart, Karate, MuayThai, Wushu-Kung-Fu branşlarında lisanslı 654 sporcusu olan Yenimahalle Belediyesi, ayrıca 5 merkezde yıllık 20 bin 334 üyeye de spor yapma imkanı sağlıyor.

Öte yandan Spor akademisi bünyesinde ise; 10 branşta toplam bin öğrenciye eğitim veren Yenimahalle Belediyesi, POMEM, PAEM, PMYO, PÖH, MSÜ VE ASTSUBAYLIK ve BESYO sınavlarına girecek olan gençlere de hazırlık kursu veriyor.

Yenimahalle’de sporla iç içe bir yaşam

Yenimahalle’nin spor alanında Ankara’nın örnek ilçesi olduğunu vurgulayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Spora önemli yatırımlar yapıyoruz. İlçemize kazandırdığımız spor tesisleri çoğu büyükşehirlerde bile yok.  Biz Yenimahalle’de sporla iç içe bir yaşam istiyoruz. Yenimahallelilerin spor yapmasını, gençlerin sporu sevmesini, ilçemizde milli sporcular yetişmesini istiyoruz” dedi.

Share

Yenimahalleli sporcuların PCR testleri Bilgi Hastanesi’nden

Yenimahalle Belediyesi ile Özel Bilgi Hastanesi arasında Yenimahalle Belediyesi Kadın Hentbol Takımı sporcuları ve antrenörlerini kapsayan protokol imzalandı.Protokole göre; sporcularınve antrenörlerin sezon sonuna kadar yapılacak olan covid testlerini Özel Bilgi Hastanesi üstlendi.
Yenimahalleli sporcuların PCR testleri Bilgi Hastanesi’nden

Sezon sonuna kadar ücretsiz test

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda yapılan törenle; Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras ve Özel Bilgi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Babuccu’nun attığı imzaların ardından tüm kadroya covid 19 testi yapıldı. Protokolle birlikte ilk testleri yapılan sporcuların sezon sonuna kadar her maç öncesi testleri hastane tarafından ücretsiz olarak yapılacak.

İmza töreni öncesi Hastane yönetimine teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Aras, “Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 spor camiasını da olumsuz etkiledi. Her müsabaka öncesi tüm sporculara PCR testi yapılıyor. Buda kulüplere ekstra maliyet getiriyor. Her sezon başarılarıyla adından söz ettiren Yenimahalle Belediyesi Kadın Hentbol Takımımıza destek olan hastane yönetimine teşekkür ediyorum. Sporcularımız için yapmış olduğumuz işbirliği çok değerli” dedi.

Share

Yenimahalle’den salgınla eksiksiz mücadele

Korona virüs salgını ile mücadelede 2020 yılı Mart ayından bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren Yenimahalle Belediyesi, yaşanan vaka artışları ile birlikte dezenfekte çalışmalarını hızlandırdı.
Yenimahalle’den salgınla eksiksiz mücadele

Yenimahalle’de vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirerek dezenfekte ve ilaçlama çalışması sürdüren Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, temasın yoğun olduğu noktalar ve virüs bulaşma tehlikesi olan bölgelerde etkili ve düzenli şekilde dezenfekte işlemi yürütüyor.

1 yılda 19 bin 275 nokta noktada dezenfekte işlemi

İlçe sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda 3 ayrı ekiple dezenfekte ve ilaçlama işlemi gerçekleştiren ekipler, eğitim kurumları, taksi durakları, sağlık ocakları, camiler, PTT noktaları, kargo şubeleri, polis karakolları, bankamatik noktaları gibi vatandaşların sıklıkla kullandığı ve temasın yoğun olduğu bölgelerin yanında virüs tespiti yapılan binalarda da dezenfekte çalışması yapıyor.

Halk sağlığını öncelik olarak görerek virüsün yayılım hızını azaltmak adına dezenfekte ve ilaçlama işlemlerini 1 yıldır aralıksız sürdüren Yenimahalle Belediyesi, ulv cihazları ve dezenfektan kullanarak ilçede 19 bin 275 noktada dezenfekte işlemi gerçekleştirdi.

“Rehavete kapılmamalı, kurallara uymalıyız”

Korona virüs vakalarının ülkemizde görüldüğü günden bu yana belediye ekiplerinin tümünün teyakkuzda olduğunu belirten Yenimahalle Belediye başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak 2020 yılı Mart ayından bu yana bütün ekiplerimizle aralıksız çalışıyoruz. Vatandaşın sağlığını korumak ve virüs yayılma tehlikesini en aza indirmek amacıyla ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Bu süreçte ilçe sakinlerinden gelen taleplere anında dönüş yapıyoruz. Vaka sayılarında yaşanan artış toplum olarak rehavete kapılmamamız gerektiğini açıkça gösteriyor. Korona virüsün ülkemizde görüldüğü ilk dönemde nasıl bilinçli davranıyorsak aynı şekilde kalabalık ortamlarda bulunmamalı mesafe ve temizlik kurallarına uymalı, maskesiz dışarı çıkmamalıyız” dedi.

Share

Yenimahalle’de 65 yaş üstüne interaktif spor desteği

Corona virüs salgını sebebiyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü Yenimahalleliler, Yenimahalle Belediyesi’nin #evdesporhashtagi ile başlattığı interaktif spor eğitimleri ile zinde kalacak.
Yenimahalle’de 65 yaş üstüne interaktif spor desteği

Evde spor başladı

Yenimahalle Belediyesi, “Corona virüs yaşantımıza engel olamaz” sloganıyla Yenimahallelileri evlerinde spor yapmaya davet ediyor. Tesis hocaları evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların metabolizmalarını hareketli tutmak adına evde yapılabilecek egzersizlerin videolarını Yenimahalle Belediyesi youtube ve facebook hesaplarından paylaşmaya başladı.

Sosyal medyadan spor eğitimleri devam edecek

Vatandaşlar bugünden itibaren belediyenin sosyal medya hesaplarından videoları izleyerek eğitmenlerle birlikte evlerinde spor yapıp, sağlık için form tutabilecek.

Corona virüsü ile mücadelede evde kalma sürecine destek olmak için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Eğitimde, sporda, kültür sanatta kimi zaman canlı yayın, kimi zaman da hazırladığımız videolarla ilçe sakinlerimizin hayatlarına devam etmelerini sağlamak istiyoruz. Vatandaşlarımız evlerinde, dört duvar arasında olabilirler ancak sağlık için hareket etmeye devam etmeliyiz. Tüm vatandaşlarımızı sosyal medya hesaplarımızdan paylaştığımız spor videolarını izlemeye ve evlerinde uygulamaya davet ediyorum” dedi.

Share

Yenimahalle personeline bilgi güvenliği eğitimi

Uluslararası akreditasyon standartlarında hizmet veren ve hizmet kalitesi TSE tarafından tescillenen Yenimahalle Belediyesi’nde, personele Türk Standartları Enstitüsü tarafından TS ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimi verildi.
Yenimahalle personeline bilgi güvenliği eğitimi

Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda, TSE eğitimcisi Ali Kemal Eyüpoğlu tarafından verilen eğitime, belediyeye bünyesinde hizmet veren bütün müdürlüklerden gelen çok sayıda çalışan katıldı.

Kişisel veriler standartlara uygun korunuyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında tüm kurum ve kuruluşlarda kişisel verilerin güvenliğini ve işlenmesini koruma altına almak amacıyla TSE tarafından verilen eğitime katılan belediye personeli, 5 gün sürecek eğitim boyunca bilgi güvenliği ve yönetim sistemi konusunda detaylı bilgi sahibi olacak.

Kişisel verilerin ve bilgilerin elektronik, dijital ve veri ortamında güvenli şekilde korunması amacıyla verilen eğitimlerde; ISO 27001 (Bilgi Güvenliği Sistemi) ve ISO 27701 (Kişisel Veri Yönetim Sistemi) kapsamında çalışanlarda bilgi güvenliği bilincinin oluşturulması, yasal zorunlulukların karşılanması, kurumsal zayıflıkların ve dijital ortamda yeni ortaya çıkan tehdit ve açıklıklara hazırlıklı olunması hedefleniyor.

Çalışanımızın eğitimi vatandaşa hizmet olarak yansıyor

Yenimahalle’de vatandaş odaklı hizmet anlayışı için personel eğitimine büyük önem verildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de yapılan tüm projelerin ve hizmetlerin temelinde doğru ve dürüst hizmet var. Kaynakların verimli kullanılması, vatandaşa yerinde ve zamanında hizmet götürmek amacıyla çalışanlarımızın da yetkili kuruluşlar tarafından verilen eğitimler vasıtası ile gerekli bilgi birikimine sahip olmasını hedefliyoruz. Ülkemizde yetkili kuruluşumuz olan TSE’nin düzenlediği eğitimler, çalışanlarımıza vatandaşa bilinçli hizmet vermesi açısından büyük katkı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Share

Başkan Yaşar bürokratlarıyla bir araya geldi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, aylık olağan toplantıda bürokratlarıyla bir araya geldi. Yenimahalle halkının huzuru ve mutluluğu için belediyenin bütün birimlerinin uyum içerisinde çalıştığını belirten Yaşar, “2009 yılından beri Yenimahalle’yi vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla yönetiyoruz. Göreve geldiğimiz ilk gün hangi duyguları hissediyorsak, aynı azimle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
Yaşar, “Aynı azimle çalışmayı sürdüreceğiz”

Hizmetten ödün vermeyeceğiz

2020 yılının Mart ayında başlayarak dünyayı ve ülkemizi sarsan Covid-19 salgınının ekonomik ve sosyal açıdan yerel yönetimlere de büyük zarar verdiğini belirten Yaşar, “Vatandaş ekonomik açıdan büyük sıkıntılar yaşıyor. İşsizlik ve geçim sıkıntısı önüne geçilemez boyutlara ulaşmış durumda. Esnaf ve üretici de bu süreçte büyük yaralar aldı. Yenimahalle Belediyesi olarak pandemi öncesinde özenle yerine getirdiğimiz hizmetlerin devamlılığını sağlamak adına bütün müdürlüklerimiz büyük gayret gösteriyor. Belediyelerin gelirlerinde yaşanan büyük düşüşe rağmen hizmetten ödün vermeyecek, Yenimahalle sakinlerine doğru ve dürüst hizmet götürmeyi aralıksız sürdüreceğiz” diye konuştu.

Belediyelerde tasarruf etmek zorunda

Seçim öncesinde Yenimahalle’nin gelişimi için verilen sözlerin tümünün hayata geçirileceğini ifade eden Yaşar, “Halk için yönetim anlayışı ile çalışıyoruz. Bu süreçte Yenimahalle’nin kaynaklarını verimli kullanacağız. Vatandaş kadar belediyeler de bu sıkıntılı süreçte tasarruf etmek zorundadır. Ancak hizmetin aksamaması adına bütün birimlerimiz büyük gayret gösteriyor. Yenimahalle sakinlerinin yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe yaratmayı kendimize hedef olarak gördük. Bu anlayışla gece gündüz demeden fark yaratan ilçe olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Share

Yenimahalle’de kuryeler de unutulmadı

Mart ayından bu yana ilçe genelinde yaptığı hizmetlerle vatandaşa pandemi sürecinde tam destek sunan Yenimahalle Belediyesi, 11 ayda kendi tesisinde kendi personelleri ile ürettiği 2 milyona yakın maske ile 15 tondan fazla dezenfektanı ilçe sakinlerine dağıttı.
Motorlu kuryelere maske, dezenfektan desteği

Yenimahalle’de hizmet veren esnaf, taksi durakları, dolmuşlar, kamu kurumları, muhtarlıklar, metro istasyonları başta olmak üzere hemen her kesime ulaşmaya çalışan Yenimahalle Belediyesi ekipleri pandemi sürecinde yoğun iş yükü altında olan motorlu kuryeleri de unutmadı.

Tüm Anadolu Motorize Kuryeler Federasyonu Yenimahalle Derneğini ziyaret eden zabıta ekipleri, 367 üyesi bulunan derneğe de 7 bin 500 adet maske ve bin adet dezenfektan desteği sağladı.

Yenimahalle için çalışıyoruz

Covid-19 salgınının ülkemizde ilk görüldüğü günden bu yana vatandaşın yanında olunduğunu belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Virüsün ülkemizde görüldüğü Mart Ayı’ndan bu yana ilçemizde vatandaşa destek oluyoruz. Halk sağlığını öncelik olarak görüyoruz. Ekiplerimiz kendi kurduğumuz maske ve dezenfektan atölyesinde son teknoloji makineleri kullanarak en kaliteli maskeyi üretiyor. Yenimahalle’nin sağlığı için aylık 1,5 milyon maske üretiyoruz. Üretilen bu maske ve dezenfektanları vatandaşın sıkılıkla kullandığı metro durakları, Pazar gibi kalabalık noktalarda ilçe sakinlerine dağıtıyoruz. Bunun yanında Yenimahalle esnafına da maske ve dezenfektan dağıtım çalışmamız aralıksız sürüyor. Ekonomik olarak büyük sıkıntılar yaşadığımız bir süreçte vatandaşın yanında oluyoruz. Yenimahalle için çalışıyoruz ve tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Share