YazdırSerçeşme Cemevi’nde Oruçlar Açıldı

Yenimahalle Belediyesi tarafından Alevi vatandaşların hizmetine sunulan Serçeşme Cemevi ve Kültür Merkezi’nde Hz. Hüseyin’i anma programı düzenlendi.
Başkan Yaşar, Canlarla Oruç Açtı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Başkan Vekili Mehmet Kartal da Muharrem Ayı dolayısıyla matem orucu tutan vatandaşları yalnız bırakmadı, alevi yurttaşlarla oruç açtı.

Bizim dinimiz hoşgörü dinidir

Oruç açılmadan önce bir konuşma yapan Yaşar, “Bizim dinimiz hoşgörü dinidir. Bizim dinimiz kardeş dini, “En hayırlısı insanlara faydalı olanıdır” diyen, insanları ayırmayan, ötekileştirmeyen bir dindir. Ama ne yazık ki bu alemde yaşanan acıları bugün İslam Alemi de başka noktalarda yaşıyor. İslam Alemi içerisindeki kanın, göz yaşının, ayrımın, ötekileştirmenin bitmesi için hepimizin çaba sarf etmesi gerekiyor. Önce siyasetçilerin, idarecilerin, sonra halkımızın bu konuda bir şeyler yapması gerekiyor. Yüce Allah’tan bunların bitmesini, Muharrem acılarının da bir daha yaşanmamasını, hepimizin bu ülkede hoşgörü, birlik, bütünlük, barış ve kardeşlik içinde yaşamasını diliyorum. Muharrem Ayı dolayısıyla tuttuğunuz oruçları, yaptığınız ibadetleri Allah kabul etsin” dedi.

Share