Yaz Akşamlarında Konser Esintisi

Yenimahalle Belediyesi, her sene olduğu gibi bu sene de mini mahalle konserleriyle yaz akşamlarında vatandaşları buluşturuyor.
Yenimahalleliler Konsere Akın Etti

Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı’nda gerçekleşen Yaz Akşamları Konserine, yüzlerce vatandaş katıldı. Sezen Yurtseven, Evren Çelik ve Ersin Perçin, Ragıp Tüzün Parkı’nı dolduran Yenimahallelilerin kulaklarının pasını silerek muhteşem bir konser gecesi yaşattı.

Konser, Çek Cumhuriyeti’nin ünlü dans ekibi Zaolzı Dans Topluluğunun gösterileri ile başladı. Dans grubunun gösterileri Yenimahalle sakinleri tarafından büyük alkış topladı. Konser alanını dolduran Yenimahalleliler, ses sanatçılarının muhteşem yorumlarıyla seslendirdikleri şarkılar ve türkülerle eğlence dolu bir akşam yaşadı. Anonim türkülerin yanında birçok Türk Halk ve sanat müziği eserinin seslendirildiği gecede, vatandaşlar hareketli şarkılar eşliğinde halay çekerek konserin tadını çıkardı.

Konserler yaz sonuna kadar sürecek

İlk olarak Ragıp Tüzün Parkı’nda gerçekleşen yaz konserleri, Ağustos ayının sonuna kadar Yenimahalle sakinlerinin yaz akşamlarını renklendirecek.

İlçe sakinleri, Yenimahalle Belediyesi’nin resmi internet sayfasında yayınlanan etkinlik takvimi ile de konserlerin gün ve tarihlerini öğrenebilecek.

“Amacımız vatandaşlarımızın mutluluğu”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar” Yaz ayını tatil yörelerinde değil kendi mahallesinde geçiren Yenimahalleliler, evlerinde kapalı kalmasın, birlik ve beraberlik içerisinde bir yaz geçirsin istiyoruz. Düzenlenen bu etkinliklerle hemşerilerimiz yaşadığı mahalleden keyif alıyor. Bizim de amacımız vatandaşlarımızın mutluluğudur“ dedi.

Share