Yaşar’dan Bayram Mesajı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
“Bayramların Ruhunu Kaybetmeyelim”

Bayramların kardeşlik, sevgi ve hoşgörü ortamını arttırdığını ifade eden Yaşar, “Bizi biz yapan, birlik-beraberliğimizi arttıran bu değerlerimizin kıymetini bilmeyiz. Bulunduğumuz coğrafyada hoşgörü ve sevgi ortamına fazlasıyla ihtiyaç duyuyoruz. Dilerim bu bayram, İslam dünyasına özlediğimiz huzur ve barış ortamını getirir” dedi.

“Bayram demek elleri kınalı çocuklar demekti”

Eski bayramlara duyduğu özlemi de ifade eden Yaşar, “Eskiden bayram demek tüm aile bireylerinin bir araya geldiği, güzel günler demekti. Çocuklar bayramlık kıyafetleri başucunda uyur, annelerimiz bayram ikramlarını özenle hazırlardı. Çocuklar, torunlar, eş-dost, akrabalar bir araya gelir kalabalık sofralar kurulurdu. Eskiden bayram demek, çocukların sokakta şeker toplaması demekti, elleri kınalı çocuklar demekti. Bayram demek küslüklerin, kırgınlıkların son bulması demekti. Maalesef her geçen yıl bu değerlerimizi biraz daha kaybediyoruz. Artık bayramlarda insanlar, büyüklerini ziyaret etmek yerine denize, tatile gitmeyi tercih ediyor. Çocuklar, kadınlar sokağa çıkmaya korkar oldu, terör olayları Ramazan, bayram dinlemez oldu” diye konuştu.

“Küslükleri bırakıp sevgi tohumları ekelim”

Bayram ruhunun yaşatılması gerektiğini kaydeden Yaşar, “Akraba, eş-dost ziyaretleri bayramların vazgeçilmezi. Bayram ziyaretlerini ihmal etmeyelim. Büyüklerimizin elini öpüp, gönüllerini alalım. Çocukların başını okşayıp, onlara bayramın güzelliklerini anlatalım. Bu bayram küslükleri bir yana bırakıp, sevgi tohumları ekelim” dedi.

Tüm İslam alemini bayramını tebrik eden Yaşar, Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve İslam alemine güzellikler getirmesini temenni etti.

Share