Yaşar: “Yenimahalle’ye 19 Mayıs Evi Çok Yakışır”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Ankara Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Muhittin Noyan ve beraberindeki Samsunlularla Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret etti.
Haluk Koç, Hemşehrileriyle Yaşar’ı Ziyaret Etti

Samsunluların Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a olan sevgisini ifade eden Koç, “Sizi gerçekten çok seven bir grupla beraberiz. Eşit hizmetin en güzel örneğini Yenimahalle’de sergilediniz. Sadece Yenimahalle’nin değil, Ankara halkının sevgisini kazandınız” dedi.

Ankara Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Muhittin Noyan da Yaşar’ın tüm Ankaralıların gönlünde ayrı bir yeri olduğunu söyleyerek, cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’de bir 19 Mayıs Evi kurmak istediklerini ifade ederek “Arzumuz Samsunluları, Samsun’un gelenek ve göreneklerini bu 19 Mayıs Evi’nde temsil etmektir. Bu konuda sizden de destek istiyoruz” dedi.

“Kurtuluş mücadelemizin başlangıç noktası”

Samsunlularla tek tek tanışan Yaşar, 19 Mayıs Evi’nin Yenimahalle sınırlarında olmasından onur duyacağını kaydederek, “Samsun, Kurtuluş mücadelemizin başlangıç noktasıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık meşalesini yaktığı şehirdir. Samsun’dan başlayan bağımsızlık mücadelesi tüm Anadolu’ya yayılmıştır. Biz de Atatürk’ün değer ve öğretileriyle cumhuriyetin ilçesi olan Yenimahalle’yi cumhuriyetin değerlerine yakışır bir şekilde yönetiyoruz. 19 Mayıs Evi’nin Yenimahalle’ye çok yakışacağını düşünüyorum. Yasaların el verdiği ölçüde elimden gelen desteği vermekten mutluluk duyarım” diye konuştu.

19 Mayıs’ı hep beraber kutlayalım

Yenimahalle’de milli bayramların büyük bir coşkuyla kutlandığını hatırlatan Yaşar, “19 Mayıs’ın önemini Samsunlulardan iyi kimse anlatamaz. Bu yıl 19 Mayıs’ı hep birlikte kutlayalım. 19 Mayıs’a yakışır bir kutlama olsun” çağrısında bulundu.

Share