Yaşar, Türkiye Emekliler Derneği’ni Ziyaret Etti

Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye Emekliler Derneği’ni (TÜED) ziyaret etti.
Yaşar, “Emeklinin, Çalışanın Ekmeği Yatırımla Büyür”

Derneğin genel merkez binasında ilk olarak yönetim kuruluyla bir araya gelen Yaşar, daha sonra dernek üyesi emeklilere seslendi. Örgütsüz bir toplum olduğumuzu dile getiren Yaşar “Örgütsüz bir toplumuz, 12 milyon emeklinin yaklaşık 1 milyonu dernek üyesi” dedi.

Demokrasinin olmadığı yerde üretim olmaz

TÜED Genel Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada söz alan TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Yaşar’a yürüttüğü belediyecilik anlayışından dolayı teşekkür eden Ergün, derneklerinin 49 yıldır faaliyet gösterdiğini belirterek “4 tanesi Ankara’da olmak üzere toplam 110 şubeyle emeklilerimizin sesi olmaya çalışıyoruz” diye konuştu. Ergün’ün ardından emeklilere seslenen Yaşar, “Ülkemiz üretemeyen, ürettiğini satamayan bir hale geldi, emekli sürünüyor. Demokrasinin olmadığı yerde üretim olmaz. İnsanlar huzur ortamında üretim yapar” diyerek devam eden Yaşar, “Emeklinin, çalışanın ekmeği yatırımla büyür” diye konuştu.

Tehditler altında seçime gidiyoruz

Yerel seçimler öncesi adayların ve siyasilerin kullanmış olduğu dili eleştiren Başkan Yaşar hem muhalefetin hem de iktidarın bu kirli dili bırakması gerektiğini vurguladı. Başkan Yaşar “Benim Yenimahalle’ye vefa borcum var. Yenimahalle benim aşkım, gençliğim.Belediyede göreve ilk başladığımda bin 800 kişiyle çalışıyorduk. Şuan 3 bin 761 kişiyle Yenimahalle’ye hizmet ediyoruz” dedi. Göreve geldiği ilk günden bu yana kendine oy verenlerin değil herkesin belediye başkanı olduğunu söyleyen Başkan Yaşar “İşleri fatura kesip müteahhide yaptıran başkan olmadım ne yaptıysam kendi işçilerimle yaptım”dedi.

Share