Yaşar, Tulum Köylülerle Dayanışma Gecesi’nde Buluştu

 

Yozgat Tulum Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda “Geleneksel Birlik, Beraberlik Gecesi” düzenlendi.
Yaşar, Tulum Köylülerle Dayanışma Gecesi’nde Buluştu

Birlik gecesine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve yönetimi, belediye meclis üyeleri ile Tulum köylüleri katıldı. Dayanışma gecesi Tulum köyü semah ekibinin gösterileriyle başladı.

Birlik ve beraberliğimize hep beraber sahip çıkacağız

“Göreve geldiğim günden bu yana demokratik kitle örgütleri ve özellikle hemşeri derneklerine hep destek oldum, olmaya da devam edeceğim” diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hemşeri dernekleri Türkiye’nin birliğine de beraberliğine de, gelenek göreneklerimizin yaşatılmasına da çok büyük katkılar sağlıyor. Doğduğumuz toprakları, geleneklerimizi unutmayacağız ancak doyduğumuz, yaşadığımız topraklara, Başkent’imize de hep beraber sahip çıkacağız” dedi.

Kısa bir konuşma yaparak Başkan Yaşar’a teşekkür eden Tulum Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Yılmaz da dernek faaliyetleri hakkında bilgi verirken amacımız birlik ve beraberliğimizi koruyarak tek yumruk olmaktır diye konuştu.

Gecenin sonunda Tulum Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği adına Erol Şener, Başkan Yaşar’a desteklerinden dolayı plaket verdi.

Share