Yaşar, Serhatlılarla iftar sofrasında buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, mahalle iftarlarına konuk olmaya devam ediyor. Yenimahalle Belediyesi tarafından her gün bir mahallede düzenlenen iftar çadırlarının yeni adresi, Serhat Mahallesi oldu.
Başkan Yaşar’dan Serhat’a kültür merkezi müjdesi

Serhat sakinlerini Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Yenimahalle Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüreğir, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar da yalnız bırakmadı.

Kuran tilaveti ve ilahiler mest etti

 

İftar öncesi Fazlı Çoban ve Esat Aydoğan’ın seslendirdikleri ilahiler ve Kuran tilaveti ise vatandaşları mest etti.  Tıklım tıklım dolu olan pazar yerinde vatandaşlarla sohbet eden Yaşar, aynı zamanda sırada yemek almak için bekleyen vatandaşlara da kendi elleriyle yemek servisi yaptı.

Yemeklerini alıp özenle hazırlanmış şık masalara oturan vatandaşlar, Ezanın okunmasının ardından sofra duası ile oruçlarını açtı.

 

Serhatlılara kültür merkezi müjdesi

 

İftar yemeğinin ardından konuşma yapan Yaşar, “Ramazan bizim yüce dinimizin en önemli ayıdır. Ramazan birlik demektir, paylaşım demektir, kardeşlik demektir, kötülüklerden yanlışlardan arınmak demektir. Tuttuğunuz oruçların, kıldığınız namazların, ettiğiniz duaların tüm ibadetlerinizin Allah için en büyük değer bulduğu ayın adıdır Ramazan. Ancak hala Ramazan’ı tam anlamıyla huzurla yaşayamıyoruz, ana kucaklarına şehitlerimiz gelmeye devam ediyor. Allahtan en büyük dileğimiz, duamız İslam aleminin bu acılardan kurtulmasıdır. Onun için dua edelim” dedi.

 

Serhatlılara bir de kültür merkezi müjdesi veren Yaşar, “Serhat Mahallesi bizim önemli mahallelerimizden bir tanesidir. Göreve geldiğim günden beri Serhat Mahallesi’ndeki eksiklikleri bir bir tamamladık. Geçen ay Serhat Kültür Merkezi’nin ihalesini yaptık. 20 Haziran’da inşallah temelini atacağız ve en kısa zamanda tamamlayacağız. İçinde spor kompleksleriyle, YENİMEK kurslarıyla, ikinci bahar lokaliyle ve salonlarıyla sizlere hizmet edecek” diye konuştu.

 

İftardan sonrası Ramazan eğlencesi

Düzenlediği geleneksel Ramazan eğlenceleri ile de vatandaşa adeta eski Ramazanları yaşatan Yenimahalle Belediyesi, Hacivat Karagöz ve kukla gösterisiyle vatandaşları eğlendirirken, Ramazan şerbeti ve çay ikram etmeyi de unutmadı.

Share