Yaşar, Öğrenciler ve Milli Sporcuları Bir Araya Getirdi

Yenimahalle Belediyesi, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi ile Zeynep-Salih Alp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce öğrencilerle paralimpik sporcuları bir araya getiren “Aramızda Engel Yok” etkinliğine ev sahipliği yaptı.
”Aramızda Engel Yok”

Dört Mevsim tiyatro salonunda gerçekleşen etkinliğe katılan Yenimahalle Belediye başkanı Fethi Yaşar, öğrenciler ve sporcularla futbol oynayıp sohbet etti.

Milli oyuncularla hoşsohbet

Ampute Futbol Milli Takımı oyuncuları öğrencilerle söyleşi öncesi masa tenisi, futbol ve dart müsabakaları düzenlediler. Kazanan öğrencilere spor toto tarafından hediye verilmesi sonrasında salonda söyleşi kısmına geçildi. Ampute Futbol Milli Takımından Feyyaz Gözaçık, Barış Telli, Fatih Şentürk öğrencilerle kendi hayatlarından kesitleri ve deneyimlerini anlatarak gençlerin bilinçlenmesine önayak oldular. Söyleşinin sonlarında soru cevap şeklinde oyuncularla hoşsohbet eden Zeynep-Salih Alp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri salondan keyifle ayrıldı.

“Engelli bireyler her zaman ön sırada”

Etkinlikte göreve geldiği günden bu yana engelli yaşamın önündeki engellerin aşılmasında yapılan hizmetleri aktaran Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar “Belediye olarak hizmetlerimizin tüm vatandaşlara ulaştırılması önemlidir fakat engelli bireyler her zaman bizim hizmet politikamızda ön sırada yer almaktadır.” ifade etti.

Share