Yaşar, Müjdeyi Bocce Turnuvasında Verdi

Yenimahalle’ye Bocce sahası yapılacak

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından düzenlenen Okullararası Bocce Turnuvası, Yenimahalle Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleşti. 3-14 Nisan tarihleri arasında yapılacak turnuvaya Ankara genelinden 100’den fazla okul katılırken, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Açılış maçını Federasyon Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan ve Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Boran’la birlikte yapan Yaşar, öğrencilere Yenimahalle’ye Bocce sahası kazandırma sözü de verdi.

Eski korku yuvasında şimdi çocuklar oyun oynuyor

Yenimahalle’nin merkezinde yer alan ve bir dönem madde bağımlılarının meskeni olarak ilçe halkına korku salan eski 50’nci Yıl Yetiştirme Yurdu arsasında şen çocuk sesleri yükseliyor. Başkan Yaşar’ın yoğun çabası sonrası yıkılan yurt arsasında Okullararası Bocce Turnuvası düzenlendi.

Turnuvaya sponsor olan Başkan Yaşar, Yenimahalle Belediyesi’nin spora ve sporcuya destek vermeye devam ettiğini ifade ederek, “İlçemizden başarılı sporcular yetişsin, gençler spora yönelsin, sağlıklı bireyler, sağlıklı bir toplum yetişsin diye Yenimahalle’nin dört bir köşesine spor tesisleri kazandırıyoruz. Sporu sağlık açısından çok önemsiyorum. Ayrıca gençler spor sayesinde zararlı alışkanlıklardan uzak duruyor. Gençlere sporu sevdirmek, onları spora yönlendirmek bizim görevimiz” dedi.

Bocce sahası Yenimahalle’den

Ankara’da Bocce sahası ihtiyacına Yenimahalle Belediyesi olarak çözüm olacaklarını kaydeden Yaşar, öğrencilere “Size hak ettiğiniz ortamı sunacağız. İlçemizin bir noktasına Bocce sahası yaparak sizlerin hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyacağım” ifadelerini kullandı. Öğrenciler de mutluluklarını Yaşar’ı alkış yağmuruna tutarak gösterdi.

 

14 Nisan’a kadar devam edecek turnuvada öğrenciler, dereceye girmek için ter dökecek. Dereceye giren okullar Türkiye Bocce Şampiyonası gruplarına katılmaya hak kazanacak.

Yenimahalle Belediyesi de turnuva boyunca öğrencilere destek verecek. Alanı Bocce sporuna uygun hale getiren ve öğrenciler için dinlenme alanları kazandıran Yenimahalle Belediyesi, turnuvaya yiyecek ve içecek desteği de sağlayacak.

Share