Yaşar, Karslılarla İftar Yaptı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ramazan’ı Yenimahallelilerle iftar yaparak geçirmeye devam ediyor. Her gün bir mahalleye konuk olan Yaşar, belediye salonlarında da sivil toplum kuruluşlarını ağırlıyor. Bu kez yüzlerce Karslı, Yenimahalle’de iftar yaptı.

Kars, Ardahan ve Iğdırlılar Birliği Dayanışma Platformu ve Kars Akyaka Derneği tarafından Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda düzenlenen iftara, Yaşar’ın yanı sıra CHP Milletvekilleri Candan Yüceer, Murat Emir, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüreğir ve çok sayıda Karslı katıldı.

“Yenimahalle halkı ailem gibi”

Yenimahalle’de Ramazan’ın dolu dolu geçtiğini hatırlatan Yaşar, “Yenimahalle halkı benim ailem gibi. 11 ayın sultanı Ramazan’ı hemşehrilerimle geçirmek benim için büyük mutluluk. Gerek mahalle iftarlarımızda gerekse de belediye salonlarında düzenlediğimiz iftarlarda bugüne kadar binlerce kişiyi aynı softanın etrafında buluşturduk. Ramazan’ın coşkusunu, bereketini hep birlikte yaşıyoruz. Bugün de siz Karslı hemşehrilerimle iftar yapmaktan onur duyuyorum” diye konuştu.

“Herkesin sevdiği Başkan Fethi Yaşar”

Kars, Ardahan ve Iğdırlılar Birliği Dayanışma Platformu Başkanı Sebahattin Şengül ise kendilerini iftar sofrasında ağırlayan Yaşar’a teşekkür ederek “Fethi Yaşar, siyasi görüşüne bakmadan herkesi kucaklayan bir belediye başkanıdır. İnsan odaklı başarılı projeleriyle herkes tarafından sevilen başkanımızın biz Karslıların gönlünde de yeri ayrı” dedi.

Kars Akyaka Derneği Başkanı Hikmet Ekici de “Bu güzel iftarda bizi bir araya getiren Fethi Yaşar’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

En anlamlı hediye

İftar sonrası Şengül ve Ekici, Yaşar’a üzerinde 1995’ten beri her gün Kars’ta doğaya yansıyan Atatürk silüetinin yer aldığı tabloyu armağan etti.

Share