Yaşar, Hemşerileriyle Oruç Açtı

Afyonkarahisarlılar ve İlçeleri Dayanışma Derneği’nin 9’uncu geleneksel iftarı, Ankara’da yaşayan Afyonluları bir araya getirdi.
Ankara’da Yaşayan Afyonlular Yenimahalle’de İftar Yaptı

Yemeğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ve torunuyla birlikte katılarak hemşerilerini yalnız bırakmadı.

Dernek Başkanı Mehmet Ali Özerkan’ın ev sahipliği yaptığı iftara Yaşar ailesinin yanı sıra MHP Afyon Milletvekili Mehmet Parsak, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve Ankara’da yaşayan 600 Afyonlu katıldı.

“Biz cumhuriyetin öz evlatlarıyız”

Hemşerileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yaşar, “Bugün sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan onur duyuyorum. Biz cumhuriyetin kazanıldığı topraklardan geliyoruz. Bu ülkenin nasıl kurtarıldığını, bu ülkenin ne zor şartlarda kazanıldığını en iyi biz biliyoruz. Biz bu cumhuriyetin öz evlatlarıyız” dedi.

“Bize ne oldu?”

Eski Ramazanlara duyduğu özlemi de ifade eden Yaşar, “Bizim çocukluğumuzun Ramazanlarında sevgi, barış, hoşgörü vardı, kin ve nefret yoktu. Komşular birbirine gider, aynı sofrayı paylaşırdı. Zenginle fakir, güçlüyle güçsüz aynı sofrayı paylaşırdı. Ne oldu bize? Her gün acılar yaşıyoruz. Her gün anaların kucağına şehit cenazeleri gelir oldu. Hala kadına şiddet, çocuk istismarları devam ediyor. Bunların hiçbiri bizim dinimizde yok. Bizim dinimiz sevgi, hoşgörü dini. Bizim dinimiz insanların en hayırlısı insana faydalı olandır diyor. Bizim dinimiz komşusu açken tok yatan bizden değildir diyor” diye konuştu.

Yaşar’a hemşerilerinden teşekkür

Özerkan ise “Bu güzel akşama vesile olarak bizi bir araya getiren, varlığından güç ve destek aldığımız Başkanımız Fethi Yaşar’a çok teşekkür ediyoruz” diyerek konuşmasına başladı. Afyon’un cumhuriyetin kazanıldığı topraklar olduğunu hatırlatan Özerkan, “Afyon’umuz ulusal kurtuluşumuza giden yolun mihenk taşlarındandır. Afyon’a hak ettiği değerin verilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

MHP Afyon Milletvekili Mehmet Parsak da kısa bir selamlama konuşmasıyla hemşerilerine seslendi. Afyonlular derneğinin yeni yerine kavuşmasında Yaşar’ın emeğinin büyük olduğunu ifade ederek Yaşar’a teşekkür etti.

Share