Yaşar, Güne Minik Misafirleriyle ‘Merhaba’ Dedi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Sınav Koleji Batıkent Şubesi öğrencilerini makamında misafir ederek, miniklerle sohbet etti.
Miniklerden Terleten Sorular
Yaşar’ı sordukları sorularla terleten öğrenciler, belediye başkanlığı hakkında merak ettiklerini birinci ağızdan öğrendi.

Sınav Koleji Batıkent Şubesi Okul Müdürü Elif Çelebioğlu, beraberindeki okul idarecileri ve 4’üncü sınıf öğrencileriyle Yenimahalle Belediyesi’ni ziyaret etti. Güne minik misafirlerinin ziyaretiyle başlayan Yaşar, öğrencilerle tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Öğrencilere derslerine iyi çalışmalarını ve öğretmenlerini iyi dinlemelerini tembihleyen Yaşar, Yenimahalle Belediyesi’nin ilçedeki okullara desteğinden bahsetti. Yenimahalle’nin eğitim alanında başarısının yüksek olduğunu dile getiren Yaşar, belediyenin çocuklar ve gençler için hayata geçirdiği projelerden söz etmeyi de ihmal etmedi.

Evrensel Değerler gün sayıyor

Yenimahalle Belediyesi’nin bin 600 metrekare alan üzerine inşa ettiği Evrensel Değerler Eğitim ve Bilim Merkezi’nin tamamlandığını ve yakında kapılarını açacağını müjdeleyen Yaşar, “Toplumlarda var olması gerekli ve istenilen insani değerlerin zayıfladığı çağımızda temel değerlere farkındalık projesi olarak hayata geçen müzede sağduyulu çözümler üretebilen, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisi gelişmiş parlak zihinler yetişecek” dedi.

Öğrencilere saygı, sevgi, yardımseverlik, doğruluk değerleriyle ilgili bilinç oluşturmak hedefinde olan müzedeki tüm bölümler, MEB müfredatına uygun, eğitimi destekler ve bilimsel içerikli olacak” diye konuştu.

Sporcular Yenimahalle’de yetişecek

Yenimahalle Belediyesi’nin spor alanına da çok büyük yatırımlar yaptıklarını kaydeden Yaşar, var olan spor tesislerine bir yenisini de Yunus Emre Mahallesi’nde ekleyeceklerini belirterek “2 bin 500 kişilik kapalı spor kompleksi inşa edeceğiz. Buradan tüm Yenimahalle halkı faydalanacak. Sizlerde sporu bu tesislerde seveceksiniz” diye konuştu.

Ziyarette tek tek söz alan minik misafirler, “Belediye Başkanı olmamızı tavsiye eder misiniz, başarılı olmak için neler yapmalıyız, Yenimahalle’yi iyi yönettiğinizi düşünüyor musunuz, belediye başkanı olmak nasıl bir his?” gibi soruları soran öğrenciler, Yaşar’ı terletti.

Share