Yaşar, Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’ne Katıldı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Atatürk Kültür Merkezi’nde EGEM Platformu tarafından düzenlenen 10’uncu Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri’nin açılış etkinliğine katıldı.
Yaşar, “ Biz Cumhuriyetin Çocuklarıyız

Program, Nazilli Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisiyle başladı. Mehteranların ardından sahneyi AKSAM Türk Halk Dansları Topluluğu devraldı.

“Egeli olmak bir ayrıcalıktır”

Başkan Yaşar ise Ege’nin eşsiz doğasını, turizmini, sanatını, ticaretini, sanayisini, sosyal ve kültürel hayatını tüm yurttaşların görmesi gerektiğini vurguladı. Kendisi de Egeli olan Yaşar “Biz cumhuriyetin çocuklarıyız. Bu cumhuriyeti hep beraber yaşatmak boynumuzun borcudur. Ege, bu ülkede birlik, beraberlik ve kardeşliğin teminatıdır. Bugün burada bir Egeli olarak hemşerilerimle bir arada olmaktan, Ankaralı vatandaşlarımıza Ege’nin kültürünü geleneklerini ve muhteşem tatlarını tanıtmaktan onur duyuyorum. Egeli olmak bir ayrıcalıktır” diye konuştu.

8 il Ankara’da buluştu

Vatandaşlar tarafından büyük beğeni toplayan gösteriler, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Açılış konuşmasını yapan Egem Platformu Dönem Başkanı Mehmet Özerkan, tanıtım günlerine katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür ederek, “Ege bölgesindeki 8 ilimizin Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerinin bir araya gelerek oluşturdukları Egem Platformu bugün gerçek anlamıyla bir marka olmuştur. Bugün de 10’uncu Ege İlleri Tanım Günleri etkinliğimizde sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyuz. Bu duygularla bölgemizin yücelmesine katkı vermek, bölgemizin kültürünü, turizmini, termalini, haşhaşını, lokumunu, sucuğunu, incirini, üzümünü, zeytinini ve yağını tanıtmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek, tanıtım günlerine start verildi.

Share