Yakacık’ta Hummalı Çalışma

Yenimahalle Belediyesi, Yakacık Kurban Satış ve Kesim Alanı’nı kurban bayramına hazırlıyor.
Yenimahalle’de Bayram Hareketliliği Başladı

Vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi için çalışmalarına erkenden başlayan Yenimahalle Belediyesi ekipleri, alanda arı gibi çalışıyor. Bu yıl 250’ye yakın çadırın kurulacağı Yakacık’ta parsel çizimi ve numaralandırma yapılıyor. Alan düzenlemesi, temizlik ve bakım çalışmalarının da yapıldığı alana bu yıl 500 araçlık bir otopark da eklendi.

Müdürlüklerde “Bayram” seferberliği

Başkentin en büyük ve en modern kurban satış ve kesim alanlarından olan Yakacık’ta bu yıl yaklaşık 10 bin küçük, 7 bin büyükbaş hayvan görücüye çıkacak. Bayramın bayram tadında geçmesi için tüm ayrıntıları düşünen Yenimahalle Belediyesi, haftalar öncesinden belediyenin Zabıta, Fen İşleri, Park Bahçeler ve Temizlik işleri Müdürlüğü’nden ekipleri seferber etti.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alan düzenlemesi, Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri calaska bakımı ve kontrolü, elektrik ve hizmet çadırları, duş, WC ve mescit bakımı yapıyor. Alanın temizlik işlerini ise Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri üstleniyor. Zabıta ekipleri ise parsel çizimi ve numaralandırma işlemlerini gerçekleştiriyor.

5 bin araçlık otopark

Yakacık’ta park sıkıntısı yaşanmaması için de önlem alan Yenimahalle Belediyesi, alana 500 araçlık bir otopark yaptı. Bu otoparkla birlikte Yakacık’ta park alanı 5 bin araca çıkmış oldu. Yine bu yıl alana ek duş kabinleri de eklenerek kurban satıcılarının rahatı düşünüldü.

24 saat güvenlik hizmeti

Yenimahalle Belediyesi kurban bayramı boyunca 24 saat güvenlik hizmeti de verecek. Zabıta ve güvenlik ekipleri, Yakacık’ta huzurdan ve asayişten sorumlu olacak.

Kurbanlıklar 14 ağustos’ta Yakacık’a giriş yapacak

Her yıl yüzlerce çadırın kurulduğu Yakacık’ta bu yıl ilk çadırlar 14 Ağustos’ta kurulacak. Bu tarih itibariyle kurbanlıklar alana giriş yapacak. 3 Eylül’deyse çadırlar sökülmeye başlayacak.

Share