Uğur Cilasun, Yenimahalle’de Anıldı

Sosyaldemokrat Halkçı Partisi eski Genel Başkanı Dr. Uğur Cilasun ölümünün 1’inci yıl dönümde Yenimahalle Belediyesi Sinan Bengier Salonu’nda dostları tarafından düzenlenen panelle anıldı.
Uğur Cilasun, Yenimahalle’de Anıldı

Anma programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Parti Meclis Üyesi Hakkı Suha Okay, Ankara Büyükşehir Belediye eski Başkanı Murat Karayalçın, CHP İlçe Başkanı Feridun Güngör, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Yenimahalle Kent Konseyi Başkanı Av. Cemalettin Gürler, Uğur Cilasun’un ailesi ve dostları katıldı.

“Önemli bir yurtseverdi”

Programda konuşma yapan ve anmaya ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu kaydeden Fethi Yaşar, “Giden değerlerimize sahip çıkmalıyız. Uğur’u ben il başkanlığından tanırım. Mütevazı ve sakin kişiliği ile ülkesine hizmet eden önemli bir yurtseverdi. Gençlik yıllarında sosyal demokrasiye hep birlikte katkı yaptık” dedi.

Konuşma yapan bir diğer isim Murat Karayalçın da yol arkadaşını kaybetmekten dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Uğur’un çok güçlü bir ideolojik donanımı ve siyasi birikimi vardı. Tahlillerini zevkle dinler ve başarılı bulurdum. Olağanüstü nitelikte bir kalemi vardı” diye konuştu.

Dostları Cilasun ile olan anılarını anlattı

Duygusal anların yaşandığı anma programında Cilasun’un eşi Eser Cilasun, “Onu anlatmak çok zor. Ben sadece eşimi kaybetmedim, en yakın arkadaşımı, en yakın dostumu ve kader ortağımı kaybettim. Onsuz yaşamayı yeni yeni öğreniyorum. Uğur dışarıdan biraz sert görünürdü ama sevgi dolu bir insandı. Ailesine, çocuklarına dostlarına sevgisini her zaman belli ederdi. Dost canlısıydı” dedi.

Daha sonra Timur Erkman’ın yönetiminde gerçekleştirilen panelde, Cilasun’un arkadaşları Prof. Dr. Rengin Erdal, Dr. İncilay Kılıç, Adnan Dinçer ve Bülent Danışoğlu da Uğur Cilasun ile olan anılarını katılımcılarla paylaştı.

Share