Turgut ÖzalAile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı

2009 yılından bu yana ilçe sakinlerinin yerinde sağlık hizmeti alabilmesi için kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi, Turgut Özal Aile Sağlığı Merkezini törenle hizmete açtı.
Turgut Özal Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen açılışa CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, CHP Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan ve Aylin Yaman, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve yönetimi, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Yaşar,“Sağlığa verdiğimiz destekle örnek belediyeyiz”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hekimlerin, ailelere sağlıklı ve temiz bir ortamda hizmet sunması için ilçenin her mahallesine aile sağlığı merkezleri yapan Türkiye’nin ilk belediyeyiz. Aile sağlığı merkezleri çoğu yerde barakalarda, dairelerde hizmet veriyor. Biz bunu gördük ve ilçemizin her mahallesinde vatandaş sağlık hizmetine temiz bir ortamda ulaşsın diye aile sağlığı merkezi açtık. Türkiye’ye örnek olan bir belediyeyiz ve bundan büyük gurur duyuyorum” dedi.

Turgut Özal sakinlerine Akademi müjdesi

Turgut Özal Mahallesi, Yenimahalle’nin en genç mahallelerinden biridir diyerek sözlerini sürdüren Yaşar, “2009 yılında göreve geldiğimiz dönemde karşımızda bir tane yeşil alanı, asfaltı, kaldırımı, sosyal tesisi olmayan bir mahalle vardı. Ama bugün çok şükür yapılması gereken tüm hizmetleri gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. 12’nci ayın sonunda mahallemizde, Yenimahalle Belediyesi’nin en büyük yatırımlarından biri olan Mustafa Kemal Atatürk Eğitim Akademisi’nin temelini atacağız ve Cumhuriyetin 100’üncü yılında ilçe sakinlerinin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

Bingöl, “İyi ki insan odaklı belediyelerimiz var”

Açılış töreninde mahalle sakinlerine seslenen CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl de “İyi ki sosyal demokrat ve insan odaklı belediyelerimiz var. Mevcut iktidarın bütçelerini kısmasına, açık bulmaya çalışmasına rağmen tüm belediyelerimiz vatandaşa dört dörtlük hizmet sunuyor. Turgut Özal Mahallesi’nin bugün bu hale gelmesinin mimarı belediye başkanımız Fethi Yaşar ve çalışma arkadaşlarıdır. Türkiye çok sıkıntılı ve sancılı bir süreçten geçiyor. Her türlü engellemelere ve olumsuzluklara rağmen, hep birlikte mücadele edeceğiz, çalışacağız ve Türkiye’yi dünyanın parlayan yıldızı haline getireceğiz. Bu güzel tesisimizin Turgut Özal Mahallesi sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

300 metrekare kapalı alan olarak konumlandırılan Turgut Özal Aile Sağlığı Merkezi’nde; 7 adet poliklinik muayene odası, 1 adet acil müdahale odası, 1 adet aşı bebek-çocuk izlem odası, 1 adet gebe izlem odası, 1 adet emzirme odası, mutfak, çay ocağı ve tuvaletler bulunuyor.

Share