Tokatlılar Yenimahalle’de Buluştu

Tokat Niksar Şıhlar Köyü Derneği 20’inci Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri, Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde İlkadım Salonu’nda yapıldı.
Başkan Yaşar: “Gün Birlik Olma Günüdür”

Geceye CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ile birlikte katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Gün birlik olma günüdür” dedi.

Hemşeri dernekleri yaşamalı, yaşatılmalı

Tokatlı vatandaşlarla yemek yiyip hoş sohbetler yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar hemşeri derneklerinin önemini vurguladı.

Yaşar “Doyduğumuz toprakları da, doğduğumuz toprakları da unutmayacağız. Hemşeri derneklerinin, temsil ettiği bölgenin gelenek ve göreneklerini yaşatmada çok önemli rolü var. Ayrıca bu tür dernekler temsil ettiği bölgenin gelenek ve göreneklerini yaşatmanın yanında iyi günde kötü günde hemşerilerini bir araya getiriyor. Öte yandan örgütlü toplum olabilmek de önemli. Örgütlü toplum olursa demokrasi rayına oturur. Ülkenin geleceği için daha sağlıklı adımlar atılır” diye konuştu.

Gün, birlik ve beraberlik günüdür

Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerini de değerlendiren Başkan Yaşar “Gün ayrışma ve çatışma günü değil. Gün ortak değerlerimiz, ortak hedeflerimiz üzerinde kenetlenme günüdür. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. İnsanları sevmeliyiz. Kimseyi ötekileştirmemeliyiz. Kin ve nefret dili kullanmamalıyız. Allah’ın yarattığı insanların hepsine eşit davranmalıyız.” diye konuştu.

Share