Tepekule Yaz Kursu Minikleri Sinemada Buluştu

Yenimahalle Belediyesi ilçe genelinde,kültür merkezi ve sosyal tesislerde açılan yaz kursları ile Yenimahalleli minikleri sinema ile buluşturmaya devam ediyor.
”Otel Transilvanya“ Coşkusu

Şentepe Sosyal Tesisi içerisinde bulunan Tepekule Kurs Merkezinde yaz kurslarına katılarak eğitim gören Yenimahalleli minik kursiyerler, yönetmenliğini Genndy Tartakovsky’nin üstlendiği animasyon ve komedi türündeki, 1 saat 37 dakika süren, Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili filmini kahkahalar eşliğinde izledi.

Tepekule kurs merkezinde, yaz kurslarında eğitim gören 7-14 yaş arası 31 çocuk, İngilizce, bilgisayar, satranç, resim, hızlı ve etkili okuma, işaret dili, bağlama, gitar, ebru, taş bebek, takı tasarımı, seramik gibi branşlarda alanında uzman öğretmenler tarafından ders alıyor. Ders sonrası yorgunluklarını Armada Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan sinema salonunda gösterimi yapılan Otel Transilvanya 3 filmi ile gideren Yenimahalleli çocuklar seans sırasında eğlence dolu dakikalar yaşadı. Kayıtların devam ettiği ve 600 Yenimahallelinin kayıt yaptırdığı kurs merkezinde, yaz kursları eğitimi, Ağustos ayının sonuna kadar devam edecek.

Çocuklarımızın mutluluğu için çalışıyoruz”

Yenimahalle Belediyesinin yaş farkı gözetmeden vatandaşların kişisel gelişimine katkı sağlamak ve donanımlı bireyler olarak yetişmesini hedefleyerek bunun gibi sosyal tesisler ve kurs merkezleri yaptığını ifade eden Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar ”Çocuklarımızın yaz aylarında boş vakitlerini değerlendirmesi ve bunun yanında çeşitli sosyal aktivitelerle gelişimlerini sağlaması açısından kurs merkezlerimiz tarafından hazırlanan bu tarz etkinliklere büyük önem veriyoruz. Eğitim sadece ders görülerek ilerlenen bir süreç değildir. Çocuklarımız keyif alarak eğitim almalıdır. Amacımız yavrularımızın mutlu ve huzurlu ortamlarda yetişmesidir” dedi.

Share