Susuz Semt Birimi

Koordinatör Kemal ÖKÇÜN
Çalışma Saatleri Hafta içi 08:00 -17:00
Adres Susuz mahallesi Ağrı Dağı caddesi 3496 sokak no : 1
Telefon (0312) 247 53 16
E Posta kemalokcun@yenimahalle.bel.tr
Fax 247 55 37

.Belediye Başkanımız Sn. Fethi YAŞAR’ ın önem verdiği projelerden olan ve temelleri kısa sürede atılan, Susuz Semt Birimi Haziran 2015 tarihinde hizmetlerine başlamıştır.

Susuz semt birimimiz Belediyeye gitmeye gerek kalmadan Belediye hizmetlerimizden Susuz Mahallesi sakinlerinin çağdaş ve hızlı bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Susuz sakinlerinin öncelikli ihtiyaçlarını istek ve önerilerini Belediyemizin ilgili birimine anında iletilerek bilgi akışını kısa sürede sonuca ulaştırmayı hedeflemekte ve vatandaşlarımızın memnuniyeti için Belediye birimlerimiz ile koordineli bir şekilde hareket ederek daha kaliteli ve hızlı hizmet üretme gayreti içerisindedir.

Susuz Semt Biriminde semt sakinlerinin emlak vergisi ödemeleri, sicil kayıt ve emlak beyan kabul işlemleri çevre temizlik ve ilan/reklam vergisi tahsilatları gerçekleştirilmekte ayrıca tüm yurttaşlarımıza yönelik meslek edindirme, hobi kursları, düzenlenmektedir.

Bölgemiz sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi için muhtarımız ve site yönetimleri ziyaret edilerek sorunların çözümlenmesi, diğer kurum ve kuruluşlarla ilgili sorunların çözümü için izlenecek yol için semt birimimizde aylık toplantılar düzenlenerek değerlendirilmesi planlanmaktadır.

Susuz Semt birimimize bağlı olarak faaliyet gösteren birimlerimizde vatandaşlarımızın vergi beyan ve kayıt ödemeleri, cenaze, nikah işlemleri gibi belediye hizmetlerinden yararlanabilecekleri birimlerin yanı sıra kültürel aktiviteler yapabilecekleri salon YENİMEK meslek edindirme hobi kursları,yaz okulu yeni merkezimizde çalışmalarına devam etmektedir Ayrıca zabıta, sağlık ocağı muhtarlık,Pazar yerimiz yeşil park alanlara en kısa sürede hizmete girmiştir.

Susuz Mahallesine canlılık getirmesi amacıyla kurduğumuz semt birimimizin vatandaşlarımızca da talep edilen bu projenin çok kısa sürede tamamlanarak faaliyete geçmesi çalışma arzumuzu artırdığı gibi Belediyemiz adına bizlerinde gurur kaynağı olmuştur.

Susuz mahallesi Ağrıdağı caddesi 3496 sokak no : 1

Share