Şentepelilerden Yaşar’a Yoğun İlgi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Aralık ayında görkemli bir açılışla Barıştepe Mahallesine kazandırılan, Prof. Dr. Mehmet Haberal Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan düğün salonunda, Şentepe sakinleri ile bir araya geldi.
Yaşar, “Ben Yenimahalle’yi, Yenimahalle Beni Tanıyor”

Gençlerin, çocukların ve kadınların yoğun ilgi gösterdiği buluşmaya, Balkan Yaşar’ın yanı sıra, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, İyi Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Buğra Pekuslu, İyi Parti Çamlıdere Belediye Başkan Adayı Vefa Peçenek, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Toplantı öncesinde yaktıkları meşaleler eşliğinde Başkan Yaşar’ı karşılayan Şentepeli gençler, “Şentepe’yi sana, seni Allaha emanet ediyoruz” diyerek salon girişine kadar eşlik etti.

Biz Yenimahalle’de büyük bir aileyiz

Yaşar “10 yıldır Yenimahalle’nin tüm mahallelerine kimsenin siyasi görüşüne bakılmaksızın eşit hizmet götürdüm. İstedim ki Yenimahalle’nin merkezinde ne varsa Şentepe’de, Ata Mahallesi’nde, Yakacık’ta da olsun. Bu düşünceyle durmaksızın çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Mart ayı sonunda bir yerel seçime gidiyoruz. Televizyon programlarına baktığınızda sanki savaşa gidiyoruz. Kullanılan dil ülkenin birlik ve beraberliği için tehlike unsuru içeren bir dil. Ben ticaret hayatımda olsun, siyaset hayatımda olsun, bu ülkenin birliğinin devamı ve ilerlemesi için çalıştım. Benim vatanseverliğimi tartışmak hiç kimsenin haddine değildir. Göreve geldiğim günden beri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği eşit yurttaşlık bilinciyle çalıştım. Kirli siyaseti bir kenara iterek, vatandaş odaklı hizmet sundum. Ben ilçe sakinlerinin parasını faydasız projelere değil, vatandaşın çıkarını gözeterek Yenimahalle’ye yarar sağlayan hizmetlere aktardım. Kim ne söylerse söylesin Yenimahalle beni tanıyor, ben ilçemi tanıyorum. Çünkü biz büyük bir aileyiz” dedi.

Yenimahalle 10 yılda büyük değer kazandı

Genci, yaşlısı 7 den 70’e yaşamaktan keyif alınan bir ilçe yaratmak için çalışan 3 bin 761 belediye emekçisinin hakkını kimseye yedirmeyeceğini belirterek, kendisini ortak aday gösterdikleri için Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti Genel Başkanlarına teşekkür eden Yaşar, “Şentepe’ye kim ne yapmış vicdanınızda ölçüp tartın. Bina yapımı hariç Yenimahalle’ye kazandırılan tüm eserlerin altında belediye emekçilerinin imzası vardır. Ben sadece ağabeylik yapıyorum. Yakın zamanda açılışını yapacağımız Kaletepe Kültür Merkezi; kültür, sanat, spor alanlarının yanında, ilçe sakinlerinin kişisel gelişimlerine katkı sunması açısından, Şentepe bölgesine kazandırdığımız merkezlerin arasında yerini alacak. 7 sene önce belediye olarak Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından aldığımız İSO 9000 Belgesi ve geçtiğimiz aylarda 8 aylık inceleme sonrası almaya hak kazandığımız uluslararası İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Yenimahalle’nin yaşadığı büyük değişimin kanıtıdır“ şeklinde konuştu.

Share