Şentepe’de İlk İftar Dualarla Açıldı

Vatandaşlara her yıl olduğu gibi bu yıl da bereketli ve huzurlu bir Ramazan Ayı yaşatmak için kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi, mahalle iftarlarına start verdi.
Yenimahalle’de Mahalle İftarları Start Aldı

Şentepe’de gerçekleşen, huzurun ve eğlencenin bir arada yaşandığı ilk mahalle iftarında vatandaşları, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal ve belediye meclis üyeleri de yalnız bırakmadı.

Yaşar’dan vatandaşlara yemek servisi

Vatandaşlara domates çorbası, tas kebabı, bulgur pilavı, yoğurt ve kemal paşa tatlısı ikram edildi.Ezanın okunmasıyla birlikte dualarla iftarlarını açan yaklaşık bin 200 vatandaş, yemeğin ardından verilen sıcak çayla da içlerini ısıttı.

“Şentepe şenleniyor”

Vatandaşlara seslenen Başkan Yaşar, “Bu mübarek ayda edeceğiniz duaların, kılacağınız namazların, tutacağınız oruçların İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yenimahalle Belediyesi olarak her sene geleneksel hale getirdiğimiz mahalle iftarlarından ilkini bugün Şentepe’de gerçekleştirdik. Şentepe her zaman söylediğim gibi şen oluyor. Barıştepe’de güzel bir yüzme havuzu ve spor kompleksi sizler için yapılıyor. Haziran ayında ise yeni bir kültür merkezini sizlerin hizmetine sunacağız. Pamuklar Pazarı ve Sosyal Tesisleri’nin açılışını önümüzdeki günlerde açacağız. Bu yatırımlarla Şentepe artık herkesin yaşamak ve barınmak için tercih ettiği bir mahalle haline geldi. Sizlerin kaynaklarını size aktarıyoruz” dedi.

Fazlı Çoban ve Esat Aydoğan’ın da ilahilerle kalplere huzur serptiği iftarda, Şentepeliler Karagöz’den meddaha, kukla gösterilerinden yarışmalara, fasıllardan animasyonlara kadar düzenlenen Ramazan eğlenceleri ile de eski Ramazanların keyfini yaşadı.

Ramazan boyunca sıcak yemekler vatandaşlarla buluşacak

Aynı gün gezici iftar yemeği aracıyla 600 kişinin evine sıcak yemek de götüren belediye, ayrıca ilçede kurduğu 2 sabit iftar çadırının yanı sıra 17 ayrı noktada vereceği iftar yemekleri ile de Ramazan ayı boyunca vatandaşları iftar sofralarında buluşturacak.

Share