Şehitler Yenimahalle’de Ölümsüzleşti

Mardin’in Nusaybin ilçesinde Şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Adil Yurtoğlu ile Şırnak Cizre İlçesi’nde Şehit olan Özel Harekat Polisi Ayhan Demirel Yenimahalle’de ölümsüzleşti.
Yenimahalle Parklarında Yaşayacaklar

Yukarı ve Aşağı Yahyalar mahallesinde yapılan parklara şehitlerin ismi verildi. Açılış törenine şehitlerin aileleri başta olmak üzere Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve Yönetimi, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Şehit Özel Harekat Polisi Ayhan Demirel’in silah arkadaşları ve çok sayı da mahalleli katıldı.

“Onlar Yenimahalle’ye nefes olacaklar”

Açılışlarda konuşma yapan Başkan Yaşar, “Vatan uğruna canını feda eden şehitlerimiz ölmedi, bu parklarda ilelebet yaşayacaklar. Onlar Yenimahalle’ye nefes olacaklar, sizleri parklarında ağırlayacaklar. Sizler de bu parklara her geldiğinizde şehitlerimizi anacaksınız. Şehit ailelerimizin acısını bir nebze olsun giderebilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Biliyorum ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama şehitler ölmez vatan bölünmez. O karanlık, o kirli eller emellerine ulaşamayacaklar. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda yürüyerek, vatanımıza Cumhuriyetimize sahip çıkacağız” dedi.

“Vatan Sağolsun”

Şehit Adil Yurtoğlu’nun Babası Nurettin Yurtoğlu da konuşma yaparak Yaşar’a teşekkür etti.

Baba Yurtoğlu, “Bizi yavrumuzun şehit olduğu günden beri yalnız bırakmayan Yenimahalle Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Vatan sağolsun” diye konuştu.

2 bin 250 metrekare olan Şehit olan Özel Harekat Polisi Ayhan Demirel Parkında oturma grupları, fitness ve çocuk oyun alanları, 3 bin 600 metrekare olan Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Adil Yurtoğlu Parkı’nda ise koşu yolu, oturma grupları, fitness ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

Share