’Şair Ceketli Çocuk’ Yenimahalle’de Anıldı

Yenimahalle Belediyesi’nin normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte düzenlediği konser etkinlikleri, doludizgin devam ediyor.
Koyuncu, Ölümünün 16’ıncı Yılında Unutulmadı

Karadeniz müziğinin unutulmaz sanatçısı ‘Şair Ceketli Çocuk’ Kazım Koyuncu, vefatının 16’ncı yılında Ragıp Tüzün Parkı’nda düzenlenen “Selçuk Balcı” konseri ile anıldı.

Halay çekip, horon teptiler

Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı’nda gerçekleştirilen konsere, yüzlerce vatandaş katıldı. Sevilen sanatçılar Selçuk Balcı, Tanju Topal ve Yusuf Aydın, parkı dolduran Yenimahallelilere birbirinden güzel şarkılar ve Koyuncu’nun unutulmaz eserlerini seslendirerek kulakların pasını sildi.

Zaman zaman duygusal anlar yaşayan vatandaşlar, Koyuncu’yu şarkılarıyla yad etti. İlçe sakinleri hareketli şarkılar eşliğinde halay çekip, horon tepti.

“Bilimin ışığı, cehaleti de virüsü de yenecektir”

Yaptığı konuşmada, Koyuncu’nun sadece şarkılarıyla değil aynı zamanda kişiliği ile örnek bir sanatçı olduğunu vurgulayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bugün 16 yıl önce aramızdan ayrılan Karadeniz’in Şair Ceketli Çocuğu Kazım Koyuncu’yu özlem ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun. Kazım Koyuncu sadece bir şair, bir sanatçı değildi. Ülkenin sorunlarına karşı son derece duyarlı, çevreye ve doğaya duyarlı, haksızlıklara karşı dimdik ayakta duran bir insandı. Emeğin en yüce değer olduğuna ve adaletin bu ülkede herkese eşit dağıtılması gerektiğine, ırkı mezhebi, inancı ne olursa olsun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetinde herkesin eşit yurttaş olduğunu inanan bir sanatçımızdı” dedi.

Pandemi süresince etkinliklere ara vermek zorunda kaldıklarını da dile getiren Başkan Yaşar, “Biliyorum pandemi dolayısıyla sanatın ve sanatçının ilçesi olan Yenimahalle’de sizleri konserlerle, tiyatrolarla, etkinliklerle buluşturamadık. Bu pandemi sürecini inşallah aşılarımızı olarak aşacağız. Bilimin ışığı, cehaleti de virüsü de yenecektir. Bundan hiç şüphem yok. Önümüzdeki günlerde inşallah tüm mahallelerimizde sizleri sanatçılarla buluşturacağız. Bu sayede sanatçılarımıza da destek vereceğiz. Çünkü sanattan korkan bir siyasetçinin ülkeye hiçbir şey veremeyeceğine inanıyorum. Yenimahalle’de çok güzel işler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Cumhuriyet’in ilçesi Yenimahalle artık başarılarıyla sadece Ankara’da konuşulmuyor, Türkiye’de konuşuluyor” diye konuştu.

Share