Rize Dernekleri Federasyonu’ndan Tanışma Ziyareti

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Rize Dernekleri Federasyonu Başkanı Muammer Bostan ve yönetimini ağırladı.
Yaşar, “Hemşeri Dernekleri Siyasetten Uzak Olmalı”

Yenimahalle’de çok sayıda Karadenizlinin yaşadığını kaydeden Yaşar, “Karadeniz insanını seviyorum. Karadenizliler bu ülkenin mayasıdır. Hem girişimciler, hem iyi dostlar hem de neşeli insanlar” dedi.

“Ülke söz konusu olunca birlik olmak gerek”

Ankara Rize Dernekleri Federasyonu’nun 4. Olağan Kongresi sonrası başkanlığa seçilen Muammer Bostan, yeni yönetimiyle birlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a tanışma ziyaretinde bulundu. Yeni yönetimle tek tek tanışan Yaşar, “Hem doyduğunuz hem de doğduğunuz topraklara hayırlı işler yapmanızı dilerim. Bizler, birlik beraberlik içinde çağdaş bir ülkede yaşamak istiyoruz. Burada sivil toplum kuruluşlarına önemli bir rol düşüyor. İnşallah bugün yaşadığımız sıkıntıları hep beraber çözeriz. Hassas bir dönemden geçiyoruz. Kimse yarına güvenle bakamıyor. Farklı siyasi görüşlerde olabiliriz, ama ülke söz konusu olunca birlik olmak gerek. Siyasetçilere yanlışlarını söylemek sizin göreviniz. Siyasetten uzak tam bir yurtsever olmalısınız. Hepimiz insanız, hatalar yapabiliriz. Önemli olan bu hataların tekrarlanmamasıdır. Ülkemizin her köşesi güzel olsa hepimiz geleceğe daha umutlu bakarız” diye konuştu.

Yenimahalle Belediyesi olarak hemşeri derneklerine her fırsatta destek verdiklerini de kaydeden Yaşar, “Bu kapı size her zaman açık” dedi.

“Herkes sizi çok seviyor”

Federasyonları hakkında bilgi veren Bostan ise Yenimahalle’de çok sayıda Rizelinin yaşadığını belirterek “Rizeliler gittikleri her yerde istihdam yaratır. Yaşadığı yere katkı verir” ifadelerini kullandı. Yaşar’a başarılarının devamını dileyen federasyon üyeleri de “Partili olsun, olmasın herkes sizi çok seviyor. Başarılarınızı örnek olarak her yerde anlatıyoruz” dedi.

Share