Ramazan Yenimahalle’ye Çok Yakıştı

Yenimahalle Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazanın huzurunu sofralara taşıdı.
Yenimahalle’de Sofralar Huzur Doldu

Yenimahalle’de on binlerce mahalle sakini belediyenin iftar sofralarında dualarla oruçlarını açtı.

Kılıçdaroğlu, 5 bin kişilik iftar sofrasına konuk oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde Yenimahalleli vatandaşlarla iftar programında bir araya geldi.

5 binden fazla Yenimahalle sakininin konuk edildiği, Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı’nda gerçekleştirilen iftar yemeği, Tasavvuf müziği, semazen gösterisi ve Kuran tilaveti ile Ramazan ziyafetine dönüştü.

“Böylesine güzel bir atmosferde sizinle birlikte olmak benim için onur ve gurur meselesidir” sözleriyle mutluluğunu ifade eden Kılıçdaroğlu “Bu akşam bana sofranızı açtığı ve beni Yenimahallelilerle buluşturduğu için Başkanımız Fethi Yaşar’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Hemşeri dernekleri Yenimahalle’de buluştu

Tüm hemşeri derneklerine Ramazan ayı dolayısıyla belediye salonlarının kapılarını sonuna kadar açan Yenimahalle Belediyesi hemşerilik bilinci artsın, memleket özlemi giderilsin, dostluklar pekişsin diye Ankara’da faaliyet gösteren hemşeri dernekleri için iftar sofraları kurdu.

Belediyenin İlkadım ve Yeni Salonlarını Ramazan ayı boyunca derneklere tahsis eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,Afyonkarahisarlılar Derneği,Balalılar Derneği,Gümüşhane Dernekler Federasyonu,Karabüklüler Derneği, Kayseri Dernekler Federasyonu,Nevşehir Kozaklılılar Derneği, Sinoplular Derneği, Sivas Koyulhisar ve Köyleri Derneği, Şereflikoçhisarlılar Derneğive EGEM Platformu ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BASKON) gibi sivil toplum kuruluşlarının iftar sofralarına konuk oldu.

26 mahallede 30 bin vatandaş iftar yaptı

26 mahallede açık hava mahalle iftarları düzenleyen Yenimahalle Belediyesi, Demetevler Kapalı Pazar Yeri yanı ve Şentepe Güventepe Muhtarlık Binası yanı olmak üzere 2 noktada da sabit iftar çadırı kurdu. Vatandaşlar mahalle iftarlarında Hacivat-Karagöz’den meddaha, kukla gösterilerinden yarışmalara, fasıllardan animasyonlara kadar unutulmaya yüz tutmuş eski Ramazan eğlencelerinin tadına vardı.

Engelli ve yaşlı vatandaşları da unutmayan Yenimahalle Belediyesi, iftar noktalarına gelemeyen600’den fazla vatandaşa da, gezici ekipleriyle evlerine kadar iftar yemeği gönderdi.

 

Engelli ve aileleri de Yenimahalle’de huzur buldu

 

Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle’de yaşayan engelli ve ailelerini de İlkadım Salonu’nda iftar sofrasında buluşturdu. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliği yaptığı iftarda davetliler ilahiler, Kur’an tilaveti ve geleneksel Ramazan eğlenceleriyle unutamayacakları bir akşam yaşadı.

Başkan Yaşar,Yenimahallelilerin bayramını kutladı

Ramazanın birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma ayı olduğunu vurgulayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Bu mübarek ayda kin ve nefretten uzak durmalıyız. Birbirimize daha saygılı, merhametle yaklaşmalıyız. Bu Ramazanın birliğimize, kardeşliğimize, hemşerilik bilincinin artmasına vesile olmasını, tuttuğumuz oruçların, yaptığımız duaların, kıldığımız teravilerin, yapılan hayırların kabul olmasını diliyorum. Şimdiden tüm yurttaşlarımızın Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum”dedi.

Share